Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

#PracujemyDlaGiżycka

Drugie posiedzenie Społecznej Rady Gospodarczej

Wojciech Iwaszkiewicz, 18 maja 2015

Drugie posiedzenie Społecznej Rady Gospodarczej za nami. Dyskusja chwilami burzliwa, bo i na burzy mózgów mi zależało. Jestem bardzo zadowolony z zaangażowania naszych przedsiębiorców, którzy bardzo aktywnie uczestniczą w spotkaniach, służąc radą, doświadczeniem i pomysłem... Zanotowałem kilkanaście punktów i teraz czas na analizę i sprawdzenie. Do najważniejszych zaliczyliśmy m.in. rozważenie możliwości obniżenia pewnych obciążeń (na razie nie podaję publicznie, jakich), stopniowe i racjonalne przejmowanie dróg od powiatu, stworzenie zachęt do rejestracji w Giżycku m.in. firm czarterowych, stworzenie efektywnego mechanizmu poboru opłaty miejscowej przez branżę turystyczną (już w trakcie realizacji), promocję lokalnych produktów i utrwalanie lokalnego patriotyzmu gospodarczego.

Wart przemyślenia jest także racjonalny podział zbywanych działek (aby inwestor miał jak największe możliwości wykorzystania ich powierzchni), strefa płatnego parkowania i utworzenie w Urzędzie Miejskim specjalnej komórki do kontaktów z inwestorami. Zdaniem przedsiębiorców ważne również jest organizowanie dużych imprez poza ścisłym sezonem... Zgadzam się. Dlatego z pełną świadomością w tym roku zaplanowaliśmy m.in. w czerwcu - "25 lat samorządności" i w tym czasie m.in. koncerty zespołów kojarzonych z przełomem lat '80 - '90 czyli Elektrycznych Gitar i Kobranocki, mecz piłkarski z gwiazdami telewizji i biegowy Puchar Wyspy Giżyckiej (półmaraton, 10 km i nordic walking) oraz nietypową Noc Świętojańską organizowaną we współpracy z miejscową firmą.
A jesienią m.in Festiwal Fantastyki w twierdzy i Maraton Krainy Wielkich Jezior Mazurskich ze startem i metą w Giżycku!

Atrakcje na sezon przedstawimy niebawem. Już wiem, kto zagra na dużej imprezie 15 sierpnia oraz jakie pojawią się nowości w promocji miasta...

I w tym miejscu winny jestem podziękowania Pani Danucie Wasilewskiej - kierownikowi Referatu Podatkowego za bardzo szczegółowe przygotowanie materiałów i bardzo merytoryczne zreferowanie tematyki podatkowej i potencjalnych skutków proponowanych zmian.