Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

#PracujemyDlaGiżycka

Po Zgromadzeniu MZMGO

Wojciech Iwaszkiewicz, 19 maja 2015

Dzisiaj odbyło się Zgromadzenie Mazurskiego Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami, gdzie Giżycko poza mną jest reprezentowane przez Panią Halinę Sarul - delegowaną do tego gremium przez Radę Miejską; jednocześnie radną Rady Powiatu. Obrady trwały kilka godzin, ale nie można powiedzieć, że wyszliśmy z nich usatysfakcjonowani.
Głównie za sprawą wciąż nierozwiązanych spraw opłat za śmieci z terenów niezamieszkałych. Zależy nam, aby jak najszybciej tę kwestię rozwiązać, bo trwa to już zbyt długo. Zarząd MZMGO, którego również jestem członkiem, będzie musiał pilnie opracować propozycje zapisów w Regulaminie i ponownie przedstawić Zgromadzeniu. Moim zdaniem powinniśmy skupić się przede wszystkim na urealnieniu opłat za śmieci z terenów niezamieszkałych, a nawet przeznaczyć cześć nadwyżki (obecnie ponad 4 mln zł) na ten cel. Kilka dni przed obradami otrzymaliśmy także w tej sprawie dość dramatyczny list od przedstawicieli branży turystycznej.

Są też dobre wieści. Częstotliwość odbioru odpadów wielkogabarytowych powinna ulec zwiększeniu. Zaproponowałem, poza stałymi terminami, opracowanie systemu odbioru na telefon. Również w PSZOKach oddamy śmieci bez ograniczeń; i oczywiście bezpłatnie. Pamiętajmy jednak, że sprzęt RTV AGD powinien być kompletny. W decydującą fazę wkracza także rekultywacja składowiska ZUKu (na zdjęciu). To bardzo istotne, ponieważ - jak wiadomo - spółka jest w likwidacji i rekultywacja składowiska to jedna z trudniejszych spraw w tym procesie. Ostatnio wraz z Panem Romanem Czeberkusem - likwidatorem ZUK, byłem na tym składowisku i rzeczywiście kwatera prezentuje się bardzo dobrze. Szkoda jednak, że przysypywanie ziemią w tej sytuacji jest tak brutalnie symboliczne...