Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Zmiana polityki informacyjnej. Okazuje się, że uzasadniona!

Wojciech Iwaszkiewicz, 2 czerwca 2015

Od 1 czerwca nastąpiły zapowiadane zmiany dotyczące polityki informacyjnej. Powołałem doradcę ds. mediów i Public Relations, którym została Pani Marta Endler - Kozłowska. Pani Marta jest filologiem angielskim, posiada również wykształcenie w zakresie PR. Pracowała jako konsultant ds. reklamy, jako referent do spraw promocji i informacji turystycznej oraz posiada praktykę w dziale edycji tekstów jednej z gazet. Prowadziła również działalność gospodarczą. Hobby: m.in. joga.

Pani Marta będzie pełnić też funkcję rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego. To efekt nie tylko zmiany polityki informacyjnej, lecz także - przede wszystkim - wniosków przedstawicieli mediów. Dziennikarze kilkakrotnie sugerowali, że takie rozwiązanie byłoby dla mediów bardzo pożądane. Po redukcji etatu asystenta i likwidacji Wydziału Promocji przypisanie kolejnych zadań pracownikom byłoby już niemożliwe; a nawet jeżeli - obarczone dużym ryzykiem obniżenia jakości pracy. Mieszkańcy zasługują na rzetelną i sprawdzoną informację, dlatego w planach są cotygodniowe briefingi oraz cykliczne komunikaty prasowe.

Sama reakcja niektórych ludzi po, dość zdawkowej przecież, informacji prasowej dowodzi słuszności tej decyzji.
Warto również zauważyć, że Pani Marta będzie odpowiadać również za kontakty z klientami anglojęzycznymi.
Niebawem także rozstrzygniemy, gdzie będzie publikowany biuletyn Urzędu od 1 lipca...

I jeszcze jedna ważna informacja. Od objęcia przeze mnie stanowiska burmistrza na stałe zostali zatrudnieni: 1 osoba w Wydziale Mienia i... Zastępca Burmistrza. Warto przypomnieć, że likwidacji uległy:

  • stanowisko asystenta burmistrza
  • stanowisko Naczelnika Wydziału Promocji
  • stanowisko szefa Pionu Ochrony
  • stanowisko zastępcy komendanta Straży Miejskiej
  • stanowisko wicedyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
  • stanowisko menadżera sportu w MOSiR


Mówienie zatem o rozroście biurokracji (gdyby to komuś miało przyjść do głowy) byłoby chyba mocno przesadzone... ;)
Wybraliście mnie Państwo, abym zajmował się problemami mieszkańców i rzeczami strategicznymi dla miasta. Szkoda czasu na prostowanie zmanipulowanych i nierzetelnych przekazów. Uważam, że burmistrz powinien całą energię wkładać w pracę na rzecz miasta, a nie rozpraszać w atmosferze...