Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

#PracujemyDlaGiżycka

Weekend bardzo muzyczny. W sobotę również wystawa motocykli

Wojciech Iwaszkiewicz, 24 lipca 2015

Najbliższe dni zapowiadają się bardzo muzycznie. Chyba jeszcze tak muzycznego weekendu w Giżycku nie było! I to w tylu gatunkach muzycznych jednocześnie. Giżycko będzie rozbrzmiewało i na jazzowo, i na rockowo i w klimatach muzyki poważnej, filmowej czy popowej. W sobotę wieczorem (21:30) na moście obrotowym posłuchamy "Giżyckiego Lata z Händlem", a w niedzielę na Pasażu Portowym zostanie ustawiona scena i będziemy mogli delektować się polską muzyką filmową (18:00) w wykonaniu muzyków Strauss Ensemble z solistką Marzeną Trzebińską... oraz posłuchać jazzu (19:00) w wykonaniu Stanleya Breckenridga (USA) z zespołem Jazz Band Ball Orchestra. Niemal równolegle w Kościele Ewangelicko - Augsburskim odbędzie się koncert Liarman Trio w składzie: Susana Raso (Mezzosopran | Hiszpania), Lidia Małyszek (Flety | Polska), Łukasz Gaszler (Gitara - Lira | Polska) oraz Wiktora Brzuchacza (Organy | Polska). Do tego na plaży miejskiej w niedzielę koncerty Majki Jeżowskiej (17:00), zespół Be.My (19:00) i zespołu Żuki (20:30) zorganizowane przez sieć Mc Donald's. Szkoda tylko, że terminy "restauracyjnej" trasy nałożyły się z naszymi przedsięwzięciami, ale tak już bywa, gdy kalendarz wydarzeń jest bogaty, a takie trasy planowane są na wakacje. Z drugiej strony - to bardzo dobrze, bo daje wybór. Dodam, że to nie ostatnia taka akcja. W sierpniu (7-9) zawita do nas także Pepsi ze swoimi niespodziankami.

W sobotę zapraszam także do Ekomariny, gdzie od 11.00 do 14.00 z okazji Zlotu Motocykli z motocyklistami organizujemy specjalną wystawę, na której będzie można podziwiać najpiękniejsze maszyny. Uwaga! W tym roku wspólnie z organizatorami podjęliśmy decyzję o rezygnacji z parady motocyklowej. W zamian proponujemy Państwu bliższy kontakt z motocyklami. Złotowi będą również towarzyszyć koncerty w twierdzy.

Jeżeli ktoś chciałby odpocząć od muzyki... warto udać się na spotkanie z Andrzejem Klimem pod hasłem "Literatura na wodzie", które odbędzie się 26 lipca (niedziela) o godz. 16.00 na statku Olimpia zacumowanym w Kanale Giżyckim (Łuczańskim).

Dużo się będzie działo, jednak wszystkie te przedsięwzięcia wiążą się z pewnymi utrudnieniami. W sobotę 25 lipca 2015 roku od godz. 13.00 do godz. 01.00 w nocy nastąpi zamknięcie przejazdu przez most obrotowy na Kanale Giżyckim (Łuczańskim) na odcinku: od skrzyżowania ul. Olsztyńskiej z ul. Owsianą do ul. Moniuszki za mostem obrotowym. Objazd możliwy będzie ulicą Sikorskiego lub ulicą Owsianą.


Podsumowując, każdy powinien znaleźć coś dla siebie:

SOBOTA | 25 LIPCA
11:00 - 14:00 - pokaz motocykli w Ekomarinie (przy kładce)
21:30 - koncert muzyki Händla i Bacha na moście obrotowym + pokaz fajerwerków

NIEDZIELA | 26 LIPCA
17:00 - koncert Majki Jeżowskiej na plaży miejskiej
18:00 - muzyka filmowa na Pasażu
19:00 - jazz na Pasażu
19:00 - Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kościele Ewnagelicko - Augsburskim
19:00 - koncert zespołu Be.My na plaży miejskiej
20:30 - koncert zespołu Żuki na plaży miejskiej