Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Co ciekawego w weekend…

Wojciech Iwaszkiewicz, 21 sierpnia 2015

To jeszcze nie koniec wakacji, to jeszcze nie koniec atrakcji... W sobotę zapraszam na plażę miejską, gdzie od 9.00 będą trwały rozgrywki w ramach II Otwartego Turnieju Siatkówki Plażowej "Masuria Cup 2015". O 12.00 - również na plaży - rozpocznie się Piknik Rodzinny "Gwiezdne Miasteczko". Tutaj czeka na dzieci wiele atrakcji! Będzie planetarium, pokazy magii, pompowane zabawki, tańce, piosenki, konkursy z nagrodami... i wiele więcej.

Od 12.00 w Lesie Miejskim rozpocznie się także Piknik Historyczny "Operacja Boyen 2015". Warto zajrzeć do lasu, ale i w okolice mostu obrotowego od godz. 16.00, gdzie będą stacjonować wojska z XIX wieku - od strony hotelu St. Bruno wojska pruskie, a od byłej Róży Wiatrów - wojska rosyjskie.

W Caffe Crema w sobotę od 17.00 wystawa fotografii Leszka Siwickiego (1950 - 2014) zatytułowana "Szczęśliwy jestem znów". Będzie można zobaczyć zdjęcia z lat '70 i '80 z mazurskimi krajobrazami.

Weekend będzie też miał akcenty sportowe. Na Kisajnie odbywać się będą Mistrzostwa Polski Katamaranów. Bazą będzie Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej. Natomiast hale MOSiR i ZSzKŚiA zostaną opanowane przez piłkę ręczną, bo właśnie rozpoczyna się już XII Mazurski Festiwal Piłki Ręcznej.

W niedzielę natomiast warto zajrzeć do Kościoła Ewnagelicko - Augsburskiego, gdzie odbędzie się już przedostatni w tym roku koncert w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. W niedzielę o 19.00 wystąpią Pro Musica Antiqua (flet, obój - Polska), Kaori Okuzumi (fortepian - Japonia) i Maurizio Conca (organy - Włochy).