Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

#PracujemyDlaGiżycka

Budżet uchwalony. Obniżamy podatki

Wojciech Iwaszkiewicz, 18 grudnia 2015

Na wczorajszej sesji został uchwalony budżet na 2016 r. Radni poparli go jednogłośnie; za co bardzo dziękuję, choć - jak się wyrazili - mam to traktować jako kredyt zaufania. Cóż, dodatkowy kredyt, z którym trzeba będzie sobie poradzić... :) W przyszłym roku planujemy rozpocząć porządkowanie plaży od urządzenia piaszczystego zejścia do wody (realizując założenia zwycięskiej koncepcji), uruchomimy kino 3D w wyremontowanym GCK, prawdopodobnie rozpoczną się również prace związane z budową ronda na ul. Obwodowej / Świderskiej / Nowowiejskiej. A to nie wszystkie sprawy związane z drogami. Przypomnę, że wykonamy drogę między ul. Smętka a Daszyńskiego, ul. Przyszłość zyska nową nawierzchnię, a wraz z powiatem zmodernizujemy kolejny odcinek ul. Suwalskiej. Nowy plac zabaw pojawi się na Al. Wojska Polskiego, kompleksowo wyremontujemy dużą salę gimnastyczną w SP Nr 7.
Będziemy mieli gotowe dokumentacje kompleksu sportowo - rekreacyjnego na Wilanowie, nowej przeprawy nad kanałem i odbudowy spalonego budynku przy I Dywizji. Realizacja tych projektów prawdopodobnie w 2017 r.

Wracając do spraw z sesji... Radni poprali mój projekt dotyczący nowych stawek podatku od środków transportu oraz utrzymali ulgi dla branży turystycznej. To moment przełomowy i realizacja moich deklaracji. Te decyzje powodują, że Giżycko staje się miastem o bardzo atrakcyjnych warunkach podatkowych. Jestem przekonany, że w dłuższej perspektywie da to wiele korzyści. Planujemy także objąć zwolnieniami podatkowymi tzw. ginące zawody jak szewc, zegarmistrz, kaletnik...