Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

#PracujemyDlaGiżycka

„Klimatyczna” akcja LOTu

Wojciech Iwaszkiewicz, 20 czerwca 2016

Opłata miejscowa, zwana także powszechnie "opłatą klimatyczną" jest wprowadzana uchwałą Rady w miejscowościach posiadających korzystne właściwości klimatyczne i walory krajobrazowe. Do takich z pewnością należy Giżycko. U nas jakość wody i powietrza jest dużo wyższa niż w innych rejonach Polski i dlatego odwiedzający Giżycko goście, korzystający nie tylko z naszych walorów klimatycznych, ale i z infrastruktury powinni wnosić symboliczne opłaty, aby wesprzeć sferę związaną z turystyką. W tę sprawę zaangażowała się Lokalna Organizacja Turystyczna "Mazury" uruchamiając we współpracy z nami akcję promującą pobieranie opłaty miejscowej.

Akcja ma na celu zwiększenie świadomość branży turystycznej i gości, że te pieniądze mają istotny wpływ na rozwój turystyki w naszym regionie. Dzięki tej opłacie można realizować np. oznakowane szlaków rowerowych, wydawanie folderów czy przewodników, tworzenie aplikacji ułatwiających turystom poruszanie się w terenie, poznawanie ciekawych miejsc i atrakcji.

Hasło kampanii brzmi: „Drobna opłata, dobry klimat”. Całkiem zgrabne... ;) Życzę powodzenia, bo ten sezon będzie bardzo istotny dla tego przedsięwzięcia.