Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

#PracujemyDlaGiżycka

Gdy ruszy już budowa (dużego) ronda…

Wojciech Iwaszkiewicz, 28 czerwca 2016

Coraz bliżej realizacja długo oczekiwanego ronda na ul. Obwodowej / Świderskiej / Nowowiejskiej. Na bieżąco monitorujemy stan zaawansowania dokumentacji. To bardzo duże zadanie i wielu giżycczan z pewnością nie zdaje sobie sprawy, jak wielkie będzie to rondo. Aby mogło powstać, wyburzone zostaną 2 budynki znajdujące się na Wilanowie i zajęta zostanie część terenu wojska. Musimy przygotować się także na duże zmiany komunikacyjne po oddaniu tej części drogi krajowej DK59 i przygotować się na pewne utrudnienia. Właśnie otrzymaliśmy dokumenty z propozycją objazdów w czasie budowy. Dużą rolę zapewne będą musiały wziąć na siebie służby - policja i Straż Miejska, aby wspomóc przepływ ruchu przez miasto. Propozycje zorganizowania objazdów:

  • Na czas zamknięcia ul. Obwodowej: przełożenie ruchu z ul. Obwodowej (na odcinku od Wilanowskiej do Al.1 Maja) na ul. Wilanowską - Olsztyńską - al.1 Maja - do ronda (ul. Węgorzewska)
  • na czas zamknięcia ul. Świderskiej: kierowanie ruchu osobowego na kierunku Świdry - Giżycko poprzez ul. Klonową - Rolniczą, ruchu ciężarowego na kierunku Świdry - Giżycko poprzez DK 63 (Pozezdrze - Giżycko)

Te propozycje wymagają jeszcze konsultacji i może coś się jeszcze zmienić. Do listopada powstanie nowa droga Spytkowo - Świdry, którą będą na pewno poruszać się śmieciarki do ZUOKu. Musimy powoli zbroić się w cierpliwość i przyzwyczajać się do mysłi o nowej organizacji na dwupasmowym rondzie turbinowym, które wraz z fragmentem ul. Obwodowej będzie pierwszym etapem przebudowy całej "obwodówki", bo dokumentację na całe zadanie powinniśmy mieć gotową jesienią.