Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

#PracujemyDlaGiżycka

Deklaracje: „Urządzimy duży, nowoczesny placu zabaw, wesprzemy budowy innych placów (w tym na Wilanowie)”

Wojciech Iwaszkiewicz, 29 lipca 2016

Po kolejnym etapie rozbudowy placu zabaw na ul. Jagiełły / Wodociągowej, zgodnie z moimi deklaracjami, przyszedł czas na przeciwległą część miasta. Właśnie zakończył się montaż kilku nowych urządzeń przy Al. Wojska Polskiego. Teren został nieco inaczej zorganizowany: poszerzyliśmy boisko ścinając trochę skarpę, zamontowaliśmy kilka drobniejszych zabawek - karuzelę, 2 "sprężynowce", huśtawkę, zabawkę "owada", a także nowe ławki i kosze na śmieci. Teren został także doświetlony. Należy to traktować jako pierwszy etap, ponieważ tylko tyle mogliśmy zrobić w zaplanowanej kwocie. Na pewno będziemy ten plac uzupełniać o kolejne elementy, bo z pewnością w tej części miasta taki obiekt jest potrzebny.

Co jakiś czas padają pytania o plac zabaw przy ul. Mickiewicza. Przypomnę zatem kolejny raz, że trwa procedura odkupienia gruntu od Województwa Mazowieckiego, ponieważ kino "Fala", mimo że znajduje się w Giżycku, stoi niejako "na warszawskiej ziemi". Jak zakończy się ten proces, wówczas zdecydujemy, czy budynek kina powinien pozostać w tym miejscu, czy zupełnie inaczej zorganizować tę przestrzeń. Na pewno przydałaby się w Giżycku większa sala widowiskowa. W tej kwestii planuję przeprowadzić - również zgodnie z moimi deklaracjami - szerokie konsultacje społeczne.

plac_zabaw_5

Ostatnio na placu zabaw przy ul. Jagiełły / Wodociągowej na prośby rodziców i wniosek radnej M. Jurgielewicz dostawiliśmy nową huśtawkę. Przybyło także zieleni.

wilanow_boisko_zsnr1

W przyszłym roku planujemy także ruszyć z budową obiektu na Wilanowie. Poza boiskami znajdzie się tam także teren dla dzieci i siłownia dla dorosłych.