Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

#PracujemyDlaGiżycka

„Giżycko – żeglarski” album. Polecam!

Wojciech Iwaszkiewicz, 24 sierpnia 2016

Niejednokrotnie mogliśmy przekonać się jak dobrą rękę do zdjęć ma Czesław Kalinowski - giżycczanin, fotograf i jednocześnie Prezes Warmińsko - Mazurskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, jak chociażby przy okazji nocnych skoków spadochronowych, gdy uwiecznił z pokładu samolotu widok oświetlonego po zmroku Giżycka z wysokości... 1,5 km nad ziemią! Trzeba przyznać, że zdjęcia bardzo "klimatyczne". Przy tej okazji warto wspomnieć, że właśnie ukazał się album "Żeglarstwo na Warmii i Mazurach", który zawiera nie tylko rys historyczny żeglarstwa naszego regionu, ale także ponad 200 świetnych zdjęć.

album_czkalinowski_3
Jest coś z historii...

album_czkalinowski_2
...i współczesności z elementami historii.

Zdjęć jest bardzo dużo. Niektóre są... szczególne. Wielką niespodzianką dla mnie było odnalezienie także takiego oto zdjęcia... :) Załoga Samorządu Giżyckiego podczas Regat Rząd - Samorząd z 2015 r. w składzie: Roman Łożyński, Cezary Piórkowski i... jak na załączonym obrazku... ja. :) Bardzo dziękuję!

album_czkalinowski_1

Album dostępny już jest w księgarniach. Od 10 sztuk można nabyć bezpośrednio w siedzibie W-MOZŻ. Możliwa jest również wysyłka pocztą. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz młodych żeglarzy z Warmii i Mazur (Zawodników Warmińsko-Mazurskiego Centrum Szkolenia Żeglarskiego).