Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

#PracujemyDlaGiżycka

Giżycko. Twierdza jest Wasza!

Wojciech Iwaszkiewicz, 24 września 2016

Nasza twierdza przetrwała dwie wojny światowe, była już areną rekonstrukcji militarnych bitew, a dzisiaj w zupełnie nowej roli była areną kolejnego oblężenia. Ponad 1000 zawodników pokonywało morderczą ponad siedmiokilometrową trasę po wzniesieniach, górkach i pagórkach wewnątrz i poza twierdzą, ze zjazdem na tyrolce nad Popówką oraz wieloma ciekawymi przeszkodami. Trzeba było pokonać basen z lodem, by za chwilę przeskakiwać nad ogniem, było czołganie się pod BRDMami wystawionymi przez 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowaną i walka z futbolistami. To wszystko starałem się uwiecznić na zdjęciach, które możecie Państwo obejrzeć poniżej.

Dziś najczęściej zadawanym pytaniem było "To Pan nie biegnie?". :) Niestety, dzisiaj nie biegłem, choć byłem namawiany przez giżycką ekipę, ale ostatecznie nie zdecydowałem się. Mam jednak mocne postanowienie startu w przyszłym roku. Impreza zdecydowanie ożywiła nasze miasto pod koniec września. Ryzyko pogodowe w zasadzie nie istnieje, bo w tym wypadku - czym gorsza pogoda, tym lepsza. :) Dzisiaj wokół twierdzy stały setki samochodów z numerami rejestracyjnymi spoza naszego powiatu, co świadczy o dużym zainteresowaniu imprezą. Przedłużyliśmy sezon. Giżycko to nie tylko wakacje. Rozmawiając z wieloma uczestnikami dzisiejszych zmagań, którzy przyjechali już wczoraj, usłyszałem wiele zapewnień o odwiedzeniu naszego miasta latem. Odkryli Giżycko. Były także 3 ekipy telewizyjne, można zatem spodziewać się również dynamicznych relacji w mediach.

Gratuluję wszystkim odważnym i zdeterminowanym do pokonania, często własnych słabości. Przede wszystkim dziękuję giżyckiej ekipie, która pod hasłem "Giżycko, twierdza jest nasza" dzielnie broniła naszego honoru. Do zobaczenia za rok! Zapewne na trasie... ;)

runageddon_3
W okolicy startu i biura zawodów.

runmageddon_start
Start do biegu

runmageddon_brdm
Wspinaczka, a za nią czeka wojskowa przeszkoda...

runmageddon_ice_fire
Najpierw lód, a za nim ogień.

runmageddon_kids
Impreza dla pokoleń.

runmageddon_podium_m
Międzynarodowa obsada.

runmageddon_podium_k
Najtwardsze z najtwardszych.
runmageddon_zawodnicy
Folie życia zdecydowanie na miejscu

runmageddon_1
Ciekawy "plac zabaw"...

runageddon_2
...który zawodnicy pokonywali dla relaksu po ukończonym biegu.

runmageddon_futbol
Żywa przeszkoda. Walka z futbolistami. :)