burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Wyrosną z nich olimpijczycy?

Wojciech Iwaszkiewicz, 22 listopada 2016

Trenują od niedawna pod okiem Tomasza Wróblewskiego – byłego zawodnika białostockiej Juvenii i Sławomira Treszczyńskiego – nauczyciela ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Giżycku, a już mogą pochwalić się sporymi sukcesami. Zawodnicy giżyckiego UKS Short Track na Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Gdańsku zdobyli 9 medali! Najlepszą formą popisali się Jakub Ekstowicz i Wojciech Dęboski, występujący w kategorii Junior D. Wojtek Dęboski zwyciężył na dystansach 500 i 1000 m, a w biegu na 777 m zajął drugie miejsce, ustępując Jakubowi Ekstowiczowi. Z kolei Jakub zajmował drugie miejsca (za Wojtkiem) w wyścigach na 500 i 1000 m.

Inni zawodnicy także pokazali się z dobrej strony. Trzy brązowe zdobył Daniel Fligiel (Junior E, 222 m, 333 m i 500 m), a w finale wystąpił również jego starszy brat Jakub. Na Pomorzu nasze miasto godnie reprezentowali także: Hubert Ekstowicz, Aleksander Sakowicz, Aleksandra Mieronowicz, Martyna Kuchta i Michalina Wawer.

Cieszy mnie, że ta całkiem nowa na naszym lodowisku dyscyplina sportowa tak dynamicznie się rozwija. Kiedyś los sprawił, że z Giżyckiem związał się były zawodnik short tracka, a obecnie również zawodnik hokejowej drużyny Masters Giżycko – Tomasz Wróblewski. Wygląda na to, że wraz ze Sławomirem Treszczyńskim stworzyli całkiem dobry duet trenerski. Ostatnio słyszałem opinię, że wzrok łyżwiarskiego świata Polski coraz częściej kieruje się w stronę Giżycka. Mamy już II-ligowy hokej, zaczęły się zajęcia z łyżwiarstwa figurowego i są sukcesy w short tracku. Kto wie, może na tafli giżyckiego lodowiska trenuje przyszły olimpijczyk…, choć warto wspomnieć, że mamy w giżyckich barwach obecnie dwóch – Vladimíra Búřila (hokej, Lillehammer 1994), i Bartka Saczuka (kolarstwo torowe, Sydney 2000). To dobra wróżba, tym bardziej, że Vlado, który jest absolutnym profesjonalistą, zajął się również szkoleniem naszej młodzieży.