Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

#PracujemyDlaGiżycka

Dzisiaj składaliśmy sobie życzenia na Pasażu

Wojciech Iwaszkiewicz, 18 grudnia 2016

Za tydzień Wigilia Świąt Bożego Narodzenia i coraz bardziej wyczuwalny jest nastrój nadchodzących Świąt. Po raz pierwszy od wielu lat (a może w ogóle po raz pierwszy...) mogliśmy spotkać się w centrum miasta by wspólnie pokolędować i złożyć sobie życzenia. Na scenie było całkiem tłoczno. Giżycczanie całkiem odważnie i bez tremy śpiewali kolędy, pastorałki i znane świąteczne przeboje. Nawet tworzyły się na prędce zaaranżowane zespoły. Jednym z nich był zespół samorządowy, który utworzyłem z radnymi Rady Miejskiej. Bardzo dziękuję Cezaremu Piórkowskiemu, Marii Popieluch, Małgorzacie Mistera, Janowi Sekcie, Pawłowi Grzeszczakowi, Magdalenie Jurgielewicz i Marzannie Sroce za pomoc w wykonaniu "Dzisiaj w Betlejem".


fot. J. Sekta

Bardzo dziękuję Lokalnej Organizacji Turystycznej "Mazury", Giżyckiemu Centrum Kultury, Rotary Club Giżycko, 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej oraz Caffe Crema, Hotelowi Mazury, Hotelowi Tajty i innym przedsiębiorcom za współorganizację ciekawego przedświątecznego dnia. Mam już pierwsze przemyślenia na następny rok, ale duże zainteresowanie pokazuje, że na takie wydarzenia czeka wielu mieszkańców. Dzisiaj było bardzo wesoło i optymistycznie, pomimo nieprzewidzianej sytuacji z uszkodzeniem fontanny i koniecznością szybkiego zabezpieczenia miejsca. Nie było w to w stanie jednak zburzyć świątecznego klimatu i myślę, że właśnie takiej atmosfery wielu z nas oczekuje... I taki nastrój powinniśmy wspólnie budować i dążyć do współtworzenia naszej giżyckiej tożsamości i lokalnej tradycji. Wesołych Świąt!

Dziękuję Clubowi Rotary Giżycko podwójnie - również za wczorajszą zabawę choinkową w Ekomarinie. To była także bardzo pozytywne chwile. Był Św. Mikołaj, zabawy, słodycze i ubieranie choinki. Z 10 000 klocków zbudowane także makietę twierdzy! To był bardzo dobry pomysł. Zapraszam także za rok... :)