Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

#PracujemyDlaGiżycka

Turniej Łukasza Brozia po raz trzeci

Wojciech Iwaszkiewicz, 30 grudnia 2016

Łukasza Brozia chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Były piłkarz ABC Bagbud Giżycko i GKS Mamry Giżycko obecnie reprezentujący barwy Legii Warszawa jest jednocześnie prawdziwym ambasadorem swojego rodzinnego miasta i taki tytuł w tym roku wraz z "Nagrodą Św. Brunona" Łukasz otrzymał. Jest to nagroda w pełni uzasadniona, ponieważ w każdej możliwej chwili Łukasz Broź stara się zrobić coś dla nas - giżycczan. Tym razem po raz trzeci wraz ze Szkółką Piłkarską "Gol" zorganizował turniej piłki halowej rozgrywany na trzech halach połączony z akcją dobroczynną. Wielkie, wielkie DZIĘKUJĘ, Łukasz!

Od rana rywalizowały drużyny młodzieżowe, a popołudniu do rywalizacji stanęli... nieco starsi. ;) Poza drużyną Łukasza i Mateusza Broziów (obaj na zdjęciu powyżej) swoje składy wystawili także Juniorzy Mamr, Trenerzy i... Samorządowcy. Stoją od lewej: ekhm... burmistrz Giżycka, vicestarosta Mirosław Dariusz Drzażdżewski, Łukasz Puła - społeczny doradca burmistrza, Janusz Sygnowski - Prezes GKS Mamry Giżycko, Arkadiusz Połojański - Sekretarz Miasta, Piotr Łukaszewicz - Zarząd Dróg Powiatowych, Czesław Gudan - Starostwo Powiatowe w Giżycku, Adam Baran - Starostwo Powiatowe w Giżycku, Piotr Andruszkiewicz - radny Rady Miejskiej w Giżycku i Marek Grochowski - MOSiR Giżycko.

Bardzo dziękuję za odzew na moje zaproszenie i udział w meczach.

Nie trudno było wytypować faworyta... Popołudniowy turniej wygrała ekipa Łukasza Brozia, a Łukasz został najlepszym strzelcem. Najlepszym bramkarzem wybrano Marka Grochowskiego (brawo "Kiero"!), a za najlepszego zawodnika uznano Szymona Łapińskiego z Juniora (warto zapamiętać to nazwisko...).

Na zakończenie Łukasz Broź od Komendanta Straży Miejskiej - Macieja Ambroziaka otrzymał koszulkę z nr 28 - czyli z takim, z jakim występuje w zespole Legii. Zamiast symboli warszawskiego klubu - emblemat giżyckiej Straży Miejskiej. Niech to będzie dobra wróżba przed meczami z Ajaxem Amsterdam w Lidze Europy, które zostaną rozegrane już lutym. Powodzenia Łukasz!

Łukasz nie zapomniał o swoim pierwszym trenerze i wielkim społeczniku - Edwardzie Hincmanie, któremu sprezentował piłkę z podpisami zawodników Mistrza Polski, a Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Podaruj dziecku radość" podarował koszulkę Miroslava Radović'a - filara zespołu Legii. Brawo Łukasz!

Ideę Turnieju uważam za w pełni trafioną. Młodzi zawodnicy mają okazję poznać nie tylko piłkarzy Ekstraklasy, ale przede wszystkim na własne oczy przekonać się, że najlepsi piłkarze polskich lig kiedyś biegali po tych samych boiskach i nie tylko dzięki talentowi, ale także systematycznej pracy osiągnęli sukces. A swoją drogą, już chyba wiem, która hala powinna być wyremontowana w pierwszej kolejności...