Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas na pozytywne zmiany!

Księga tożsamości już oficjalnie

Wojciech Iwaszkiewicz, 18 stycznia 2017

Spójność identyfikacji wizualnej to jeden z podstawowych warunków budowania wizerunku. Giżycko jest marką na tyle znaną i utrwaloną, że jednolity i profesjonalnie przygotowany system stał się koniecznością. Często irytowało mnie, gdy widziałem zdeformowane herby, niewłaściwą kolorystykę czy pomieszanie czcionek. To należało uporządkować. I tak powstała Księga Tożsamości, która oficjalnie obowiązuje od dziś, jednak kompletne wdrażanie będzie odbywało się na bieżąco, a ostatnie elementy pojawią się być może nawet za rok lub dwa.

Dokument określa nie tylko konstrukcję, cechy i wersje logotypu, ale opisuje wszystkie elementy wizualne - od podstawowych - czyli blankiet korespondencyjny, koperty, wizytówki, tablice informacyjne czy zaproszenia poprzez winder, flagę, billboard, roll-up, banner, ścianki konferencyjne, stoisko targowe, koszulki, namioty, torby, gadżety reklamowe, witacze, a nawet autobusy komunikacji miejskiej, przystanki, samochody, layouty wydawnictw, folderów oraz ogłoszenia i reklamy.

Logotyp miasta jest w świetle rozumienia prawa, utworem chronionym prawem autorskim, do którego wszelkie prawa majątkowe należą do Urzędu Miejskiego w Giżycku. Wszystkie elementy identyfikacji wizualnej ze wszelkimi wariantami zastosowania, zgodnie z wytycznymi Giżyckiej Księgi Tożsamości, mogą być używane nieodpłatnie do celów związanych z realizacją zadań statutowych przede wszystkim przez Urząd Miejski i jednostki organizacyjne.

Księga Tożsamości to prawie 150 stron, ale zapraszam do zapoznania się z, chyba pierwszym w historii Giżycka, jednolitym systemem identyfikacji wizualnej. Autorem opracowania jest giżycczanin - Janusz "Pele" Pilecki, który... jest także autorem obowiązującego od wielu lat, wzoru flagi naszego miasta.


Do pobrania:
KSIĘGA TOŻSAMOŚCI