Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas na pozytywne zmiany!

Kolejne nowe rozwiązania na nabrzeżu

Wojciech Iwaszkiewicz, 26 marca 2017

Poza nowym obliczem kąpieliska w tym roku inaczej będą wyglądały także małe punkty handlowe, które do tej pory zlokalizowane były wzdłuż alejki asfaltowej. Zdecydowałem, że ich wygląd powinien być ujednolicone. Wzór domku został wybrany z katalogu producenta, jednak na nasze zlecenie został wzbogacony o detale (np. nawiązujące do muru pruskiego). Wymiary zostały skonsultowane z dotychczasowymi dzierżawcami.

Tegoroczna lokalizacja jest związana z przystąpieniem do modernizacji całego obszaru plaży. Chciałbym, aby kolejny etap rozpoczął się jak najszybciej (choć jest jeszcze kilka przeszkód do pokonania) i dotychczasowa lokalizacja byłaby kolizyjna. Tymczasowo strefa handlowo - gastronomiczna została zlokalizowana przy kładce, jednak nie będzie tu na zawsze. Docelowo powróci na teren między torami a kąpieliskiem.

Domki te mają jeszcze jedną zaletę - są rozbieralne. Zawsze mogą być wykorzystane w innej lokalizacji np. na twierdzy lub podczas wszelakich jarmarków. Obecnie mamy ich 11 - jeden na potrzeby wypożyczalni sprzętu pływającego, jeden na handel przy samej kładce, a 9 na handel przy basenie Żeglugi Mazurskiej (widoczne na zdjęciu). Myślę, że teraz wygląda to dużo lepiej... :)