Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

#PracujemyDlaGiżycka

50 lat Państwowej Szkoły Muzycznej. Gratuluję i dziękuję !

Wojciech Iwaszkiewicz, 29 kwietnia 2017

Wczoraj do późnego wieczora obchodziliśmy piękny jubileusz 50-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Każdy jubileusz wiąże się ze wspomnieniami, pewnymi podsumowaniami i podziękowaniami. Wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej - Cezarym Piórkowskim pogratulowaliśmy Pani Dyrektor Alinie Skupińskiej i całej kadrze Szkoły oraz podziękowaliśmy za wszystkie lata ciężkiej pracy na rzecz mieszkańców Giżycka oraz za niewątpliwie ogromny wkład w życie kulturalne Giżycka. Czasem żałuję, że Szkoła Muzyczna nie jest placówką miejską... ;) Rozwiązałoby to kilka problemów...
Szkoła w nowe 50-lecie wchodzi z nową perspektywą. Wszystko na to wskazuje, że niebawem rozpocznie się rozbudowa Szkoły Muzycznej - na posesji Szkoły powstanie sala koncertowa z kompletnym wyposażeniem. Tę świetną wiadomość Pani Dyrektor przekazała mi już jakiś czas temu i mamy zaplanowane nawet pewne wspólne wydarzenia.

Muszę też przyznać, że program artystyczny wczorajszej uroczystości był bardzo oryginalny. Szczególnie mógł się podobać występ dwójki młodszych uczniów - Adama Zubowicza i Zofii Sobocińskiej z towarzyszeniem najwyższej klasy muzyków - Andrzeja Jagodzińskiego, Adama Cegielskiego i Czesława Bartkowskiego. To był rewelacyjny występ! Gratuluję i pomysłu i wykonania. A wszystkim związanym z giżycką Szkołą życzę samych sukcesów w dalszej działalności. Wszystkiego dobrego!


Zasłużeni nauczyciele otrzymali odznaczenia, które wręczył Pan Wicewojewoda Sławomir Sadowski


Michał Bojarski (obecnie Sound'n'Grace) zaśpiewał przy akompaniamencie Rafała Górczyńskiego (akordeon)


Jedne z najmłodszych występujących - Tomek Zubowicz i Michał Tyczyński (nauczyciel)