Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Noc na kanale. Takich zawodów jeszcze u nas nie było!

Wojciech Iwaszkiewicz, 2 sierpnia 2017

Pierwsze w Polsce, nocne zawody wakesurfu WakeGP 2017, odbędą się właśnie w Giżycku! Na specjalnie oświetlonym Kanale Giżyckim (Łuczańskim), swoje umiejętności prezentować będą mistrzowie wakesurfu z Polski, Czech, Łotwy, Francji, Szwajcarii i Rosji. Podczas zawodów swoje umiejętności sportowe prezentować będzie 20 zawodników. Do ścisłego finału (godz. 00.30) zakwalifikuje się 8 wakesurferów (4 kobiety i 4 mężczyźni). Spektakularne powietrzne akrobacje, pokazy flyboard, sportowa atmosfera – to wszystko w wyjątkowej świetlnej oprawie rozjaśniającej sierpniową noc.

Wakesurf to sport wodny, w którym zawodnik unosi się na fali na desce surfingowej. Różnicę między tradycyjnym surfingiem stanowi fala, która jest sztucznie generowana przez łódź poruszającą się z prędkością ok 16 km/h. Wakesurfer początkowo jest ciągnięty na linie za łodzią a następnie wykorzystuje wytworzony przez nią ślad torowy by utrzymać się na wodzie i płynąć naprzód.

Nasz kanał chyba jeszcze nigdy w nocy nie był areną żadnych zawodów... A może nawet nigdy nie był areną żadnych zawodów. Pomysł mi się podoba. Warto spróbować. Zapraszam na ul. Nabrzeżną.

Program zawodów:

22.00 – 00.00 – Eliminacje (20 zawodników)
00.00 – 00.30 – Pokaz flyboard, przerwa techniczna
00.30 – 02.00 – Finały (8 zawodników)
02.30 – Wręczenie nagród