Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Nagranie dla Polsatu. Giżycko traktowane jako wzorzec

Wojciech Iwaszkiewicz, 6 sierpnia 2017

Choć są wakacje, to w niektórych szkołach się pracuje... Może nie była to praca czysto dydaktyczna, ale z edukacją na pewno ściśle związana. Na zaproszenie telewizji Polsat wczoraj przebywałem w Warszawie, a dokładnie - w jednej z warszawskich szkół właśnie, gdzie nagrywany był program o cyberprzemocy - niezwykle toksycznym zjawisku, na które coraz częściej zwraca się uwagę. Realizatorzy programu zaprosili mnie z powodu pionierskiej na skalę kraju akcji "Giżycko mówi NIE dla hejtu", traktując nasze miasto jako wzorzec i swoistą "latarnię morską".

Emisja planowana jest na wrzesień, a premiera będzie prawdopodobnie na antenie Polsat News. Później program ma być emitowany na innych antenach tej stacji. Cieszy mnie, że kolejne medium ogólnopolskie zwróciło uwagę na naszą akcję i przyłączyło się do niej. Bardzo dobre oceny zbiera również nasz spot antyhejtowy. Myślę, że ta swoista "kula śniegowa" została uruchomiona... Niech się toczy.

Jeżeli będziecie Państwo oglądali program (o terminie emisji Państwa powiadomię), to z oczywistych względów możecie Państwo nie rozpoznać scenerii, w której był realizowany. Nie miałem na to wpływu - reżyser wybrał jedną z warszawskich szkół i teren wokół niej. Ale i niech tak będzie, że to Warszawa zaprasza nas do siebie...