Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

#PracujemyDlaGiżycka

„Operacja Boyen” zakończona. Następna za rok…

Wojciech Iwaszkiewicz, 14 sierpnia 2017

Za nami kolejna edycja święta Twierdzy Boyen, które obchodzimy pod kryptonimem "Operacji Boyen". Impreza ta z roku na rok zyskuje nowych fanów, pojawiają się nowe elementy, nowe pomysły... ale sądzę, że za rok - gdy będziemy obchodzić 100. rocznicę zakończenia Wielkiej Wojny święto twierdzy powinno mieć też specjalny wymiar. Powinniśmy już zacząć się do niego przygotowywać.

W tym roku ja również postanowiłem wziąć udział w defiladzie. Wybrałem mundur polskiego oficera, który symbolizował jednocześnie odzyskanie niepodległości wraz z zakończeniem I wojny światowej, jak też nawiązywał do powstania armii polskiej we Francji w 1917 r. Wzór munduru bardzo ładny, ale na tę pogodę nieco za ciepły... ;) Dużo lepiej do warunków dostosowali się rekonstruktorzy z Marienburga, którzy zdecydowali się wystąpić... w strojach kąpielowych. :)

Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Święta Twierdzy. Było ich tak dużo, że nie sposób wszystkich z pamięci wymienić. Dziękuję także za słowa uznania dotyczące mojego munduru. Za rok planuję również coś podobnego. Do zobaczenia za rok! A teraz zapraszam do obejrzenia krótkiej fotorelacji i materiału TVP Olsztyn z ostatniego dnia "Operacji Boyen" z udziałem m.in. żołnierzy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Materiał był emitowany na ogólnopolskiej antenie.

Uroczyste rozpoczęcie defilady na Pasażu Portowym. Kto rozpozna osoby? ;)

Rekonstruktorzy z Malborka zawsze z dystansem do siebie i poczuciem humoru.

Z "moim" oddziałem. Dziękuję, Panowie. Pozdrawiam Iłżę! :)

Defilada przechodzi przez most obrotowy.

Jest również oryginalny wóz strażacki z XIX wieku.

Na twierdzy gromadzi się widownia.

Grupy rekonstrukcyjne w komplecie.

Pierwsze eksplozje.

Wybuchy.

To była zupełna nowość - pokaz czołgów renault.

Materiał TVP Olsztyn / 15 GBZ