Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Kamieniem po lodzie

Wojciech Iwaszkiewicz, 2 września 2017

Od kilku dni na naszym lodowisku odbywają się zawody curlingowe, które zgromadziły około 200 zawodników nie tylko z Polski, ale również ze Szkocji, Łotwy, Rosji i Białorusi. Jak się okazuje - to obecnie największy camp curlingowy w Europie. Zawodnicy rywalizują, ale organizatorzy przygotowali także coś dla mieszkańców! Każdy chcący spróbować swoich sił w tej dyscyplinie będzie mógł wziąć udział w bezpłatnych zajęciach, które odbędą odbędą się 5 i 6 września. Organizatorzy zapewniają opiekę instruktora oraz wypożyczalnię sprzętu.

Curling to precyzyjny sport zespołowy, często porównywany do „szachów na lodzie”. Na prostokątnej tafli lodu rywalizują dwie drużyny liczące po 4 zawodników. Do gry używa się kamieni, które są wypuszczane na lodzie w kierunku celu zwanego domem. Liczba przyznanych punktów zależy od liczby kamieni znajdujących się najbliżej środka domu. Zasady bardzo podobne do bocci. Wczoraj nawet spróbowałem i... dzięki pomocy "szczotkujących" mój kamień zatrzymał się w samym środku.

Przez kilka dni ma padać. Zapraszam zatem na lodowisko i zachęcam do spróbowania swoich sił w curlingu. Bezpłatne zajęcia odbędą się we wtorek (przed południem i popołudniu) i w środę (tylko do południa). Jeżeli ktoś z Państwa jest zainteresowany - proszę wcześniej o kontakt telefoniczny, w celu ustalenia terminu zajęć: 530 283 777. Gra ma dodatkowy walor integracyjny. Bez problemu mogą uczestniczyć również osoby niepełnosprawne. Warto spróbować, bo następna taka okazja dopiero za rok...