Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Uwaga! Zaczyna się remont ul. Kolejowej

Wojciech Iwaszkiewicz, 7 września 2017

Z pewnością wielu z nas długo czekało na tę chwilę: rozpoczyna się remont ul. Kolejowej! Jej obecny stan (mam na myśli odcinek od ul. gen. J. Zajączka do ul. Dąbrowskiego) na pewno nie jest chlubą naszego miasta, choć dużo już udało się tu zmienić. Przede wszystkim - zgodnie z deklaracją - uporządkowaliśmy teren między szkołą muzyczną a Pasażem i urządziliśmy duży parking, z którego korzysta wielu kierowców.

Dla przypomnienia jak wyglądał ten teren jeszcze w 2015 roku warto zestawić takie dwa zdjęcia:

2015
2017

Wracając jednak do remontu samej ulicy. Pierwotne na ten rok zakładaliśmy wyremontować i ul. Kolejową i ul. Traugutta. I takie ustalenia zapadły ze Starostą, ponieważ są to drogi powiatowe. Jednak po sporządzeniu dokumentacji i ogłoszeniu pierwszego przetargu okazało się, że nie wystarczy pieniędzy na obie drogi. W pierwszym postępowaniu oferty na Kolejową były wyższe nawet o 1 000 000 zł. W tej sytuacji postanowiliśmy odłożyć remont Kolejowej na miesiące powakacyjne i przesunąć środki z Traugutta. Decyzja była słuszna, bo ul. Kolejowa moim zdaniem pełni dużo ważniejszą rolę w układzie komunikacyjnym i jezdnia jest w dużo gorszym stanie. Uważam jednak, że (przede wszystkim) chodniki na Traugutta to także niezwykle pilna potrzeba. Zapewne do tematu niebawem powrócimy. W tym roku na remont ul. Kolejowej przekazaliśmy ponad 1 000 000 zł.

Tymczasem za kilka dni rozpoczną się prace na ul. Kolejowej, a wraz z nimi pojawi się czasowa organizacja ruchu. Uwaga! Będą spore zmiany na czas remontu:

  • zamknięcie odcinka od ul. gen. J. Zajączka do ul. Szantowej,
  • zamknięcie wylotu ul. Żeglarskiej do ul. Kolejowej,
  • wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na ul. gen. J. Zajączka,
  • zmiany dojazdu z ul. Kolejowa do ul. Szantowej od strony skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego,
  • zakaz ruchu pieszych chodnikiem wzdłuż ul. Kolejowej od strony torów

Uwaga! Drodzy kierowcy - uważnie obserwujmy zmiany w oznakowaniu!