Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Kolejne Targi za rok… Co produkuje się w Giżycku?

Wojciech Iwaszkiewicz, 11 września 2017

Mazurskich Targów Sportów Wodnych nie trzeba już chyba nikomu rekomendować. Przez 10 edycji dorobiły się zasłużonej renomy i nie tylko stałego terminu, lecz także stabilnej aury. Jakoś tak się składa, że w dniu otwarcia z reguły jest słonecznie... Trzeba chyba wejść w jakąś bliższą współpracę i wspólnie planować wrześniowe wydarzenia... ;)

Zwiedzając MTSW można nie tylko obejrzeć oferowane łodzie, ale i wiele dowiedzieć się. Być może mało kto z Państwa wie, że w Giżycku produkowane są łodzie motorowe z silnikiem 300 KM. Na zdjęciu Paweł Morawski i nowy model jego stoczni. Nie odmówiłem sobie przepłynięcia po Kisajnie tą łodzią. Spalanie w normie... ale nie pytajcie ile... Jednak bez 50 litrów w zbiorniku nie warto wypuszczać się z portu. Wrażenia z demonstracyjnego rejsu bardzo dobre. Wyposażenie i pomysłowość konstrukcji również ponadprzeciętne. Warto podkreślić, że łódź produkowana jest w Giżycku przez miejscowego przedsiębiorcę. Brawo!

Na Targach spotkałem wielu giżycczan, którzy wystawiali swoje lub swojej firmy produkty. Wiele z nich znalazło już uznanie na wielu rynkach. Życzę powodzenia i wierzę, że ta tendencja się utrzyma. Powodzenia! Powodzenia i kontynuowania przez kolejne lata życzę również Organizatorom, bo uważam, że Mazurskie Targi Sportów Wodnych doskonale łączą to co mamy najlepsze z gospodarką.