Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

#PracujemyDlaGiżycka

Giżycko gospodarzem kolejnego ważnego święta wojskowego

Wojciech Iwaszkiewicz, 13 września 2017

To kolejne duże wyróżnienie dla naszego miasta. Po ogólnopolskich obchodach Dnia Weterana po raz drugi w tym roku Giżycko zostało wybrane na miejsce obchodów kolejnej ogólnopolskiej uroczystości. Od jutra będziemy obchodzić Święto Wojsk Lądowych. Osobliwością święta będzie z pewnością natarcie pododdziałów zmechanizowanych z czołgami i przy wsparciu artylerii i osłony przeciwlotniczej. Ten wyjątkowo dynamiczny pokaz odbędzie się w sobotę (16 września) o 11.00 w Pierkunowie. Raczej nie zalecam wybierania się tam samochodem. Nie tylko dlatego, że może być problem z parkowaniem, ale również z dojazdem. Warto raczej wybrać się rowerem albo skorzystać z komunikacji publicznej.

Utrudnienia będą także w mieście. Warto jednak zajrzeć w piątek i na plac Piłsudskiego i na plażę i nad kanał, gdzie będzie można podziwiać uzbrojenie nie tylko Wojska Polskiego, ale także armii sojuszniczych.

  • 12.09.2017 r. (wtorek) od godz. 22.00, zamknięty plac M.J. Piłsudskiego (do 15.09.2017 r. piątek)
  • 14.09.2017 r. (czwartek) od godz. 22.00, zamknięta ul. Gimnazjalna (do 15.09.2017 r. piątek)
  • 14.09.2017 r. (czwartek) w godz.14.00 -18.00 utrudnienia w ruchu na al. 1 Maja, ul. Kościuszki, Konarskiego, Kopernika
  • 15.09.2017 r. (piątek) zamknięta ul. Kopernika
  • 15.09.2017 r. (piątek) w godz. 11.00-14.00 utrudnienia w ruchu na al. 1 Maja, ul. Kościuszki, Konarskiego, Kopernika

Zapraszam do udziału w uroczystościach. Ranga Święta jest bardzo wysoka, a wybór Giżycka z pewnością pewnego rodzaju nobilitacją. Dziękuję Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych - Panu gen. dyw. Jarosławowi Mice oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego również dla naszego miasta święta. Specjalne podziękowania dla Dowódcy naszej Brygady - Pana gen. bryg. dr. Jarosława Gromadzińskiego oraz Dowódcy 15 Dywizji - Pana gen. dyw. Marka Sokołowskiego i Pana gen. bryg. Krzysztofa Radomskiego.

A tutaj filmowa zapowiedź. Tak będzie także w Pierkunowie...