Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

#PracujemyDlaGiżycka

Klasyki po raz drugi na giżyckich ulicach

Wojciech Iwaszkiewicz, 17 września 2017

Ostatnie dwa dni to także II Mazurski Zlot Samochodów Zabytkowych organizowany przez Rotary Club, Warmińsko - Mazurski Moto Club i Giżyckie Centrum Kultury. Tym razem "bazą" Zlotu była Ekomarina. Trzeba przyznać, że samochody świetnie prezentowały się w tej scenerii. Drugi raz gościem specjalnym był projektant jaguara - a jednocześnie z pochodzenia giżycczanin - Tadeusz Jelec. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkiem... Tadeusz jest bratem Andrzeja Jelca - radnego Rady Miejskiej i jednocześnie jednego z organizatorów Zlotu.

Gratuluję wszystkim właścicielom samochodów ogromu pracy, jaki włożyli w swoje pojazdy. Były również wspaniale odrestaurowane prawie 100-letnie egzemplarze. Oczywiście nie zabrakło "dużych fiatów", "maluchów", trabantów a nawet zastawy na numerach rejestracyjnych z Bośni i Hercegowiny. Dziękuję Rotary Clubowi oraz ekipie WMMC z niezawodną Katarzyną Prokopczuk oraz Giżyckiemu Centrum Kultury za urozmaicenie powakacyjnego weekendu.

Świetnie, że impreza była połączona ze zbiórką dobroczynną na rzecz Pana Ignacego, który otrzyma pomoc w wysokości 6 200 zł zebranych podczas Zlotu! I to jest chyba najważniejsza wiadomość. Liczę na to, że za rok odbędzie się kolejny Zlot, aby jednocześnie komuś pomóc...

Wspomniana zastawa

Piękny egzemplarz bodajże z 1921 r. z kolekcji jednego z giżycczan

Klasyczny zapach dwusuwa trabancika

Zmotoryzowana Ekomarina

Przejazd przez Giżycko

Plakat z dedykacją od Tadeusza Jelca. Dziękuję bardzo i... zapraszam za rok. :)