Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas na pozytywne zmiany!

Twierdza pełna atrakcji

Wojciech Iwaszkiewicz, 17 września 2017

Dzisiaj na twierdzy wiele się działo. W ramach "Dnia otwartego" można było nie tylko bezpłatnie zwiedzić nasz zabytek, ale także uczestniczyć w ciekawych warsztatach, obejrzeć dioramę Gwardii Twierdzy Boyen a nawet postrzelać z łuku i dzięki Stowarzyszeniu "Zawisza" nawet z prawdziwej broni. Jak na wrześniową porę dzisiaj wielu odwiedzających postanowiło skorzystać z tych możliwości. Dodatkowo dzisiaj odbyła się impreza 4Unity&ART w ramach projektu Interreg VA Litwa – Polska 2014-2020, w ramach którego poprawimy infrastrukturę w amfiteatrze na twierdzy oraz zakupiliśmy scenę mobilną wraz z wyposażeniem do organizacji imprez i wydarzeń (oświetlenie, nagłośnienie, mikroporty, laptop, namioty).

To był wyjątkowy dzień na twierdzy. Dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom za współorganizację i myślę, że warto takie dni powtarzać.

Na twierdzy działa świetnie zorganizowana strzelnica. Dzisiaj wynik nieco gorszy niż poprzednio, ale spieszyłem się na zakończenie Zlotu Zabytkowych Samochodów. ;)

Obejrzeć można było wystawę obrazów z kolekcji Pana D. Matyjasa.

I obejrzeć bogaty program artystyczny w ramach projektu 4Unity&ART i sprawdzić działanie nowo zakupionego sprzętu do GCK.