Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

#PracujemyDlaGiżycka

Z wizytą w Varenie

Wojciech Iwaszkiewicz, 23 września 2017

Dzisiejsza sobota spędzona na Litwie. Na zaproszenie naszych litewskich partnerów pojechaliśmy na coroczne "Święto Grzyba" do Vareny. Na wszelki wypadek wyjechaliśmy około 6:00, lecz pogoda i droga dzisiaj wyjątkowo sprzyjały podróży. Na miejscu spotkaliśmy polskie delegacje: naszego Powiatu, Gminy Ełk i Gminy Szemud z Kaszub. Trzeba przyznać, że delegacji zagranicznych było dość dużo; reprezentowana była nawet Japonia.

Na "Święcie Grzyba" w Varenie byłem pierwszy raz i muszę przyznać, że skala, atmosfera i oferta na stoiskach robią wrażenie. Na scenie ustawionej w lesie urozmaicony repertuar, choć bardzo często przywoływany jest grzybowy (a jakżeby inny!) motyw. Dziękuję radnej Magdalenie Jurgielewicz za współreprezentowanie Giżycka i pozdrawiam nowo poznanych znajomych. Jak się okazuje - świat jest bardzo mały... Nawet w Varenie można spotkać osoby związane rodzinnie z Giżyckiem. :)

Czyje takie małe buty?

Buty małe, lecz wzrost słuszny... ;)

Ciekawy pokaz orkiestry. Proszę zwrócić uwagę na sposób gry trębaczy (jeżeli dokładnie nie widać, to wyjaśnię, że jest to gra zespołowa - każdy stojący z prawej pomaga grać koledze ze swojej lewej...)