Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Sobota z siatkówką. W Giżycku, w Olsztynie i w Polsat Sport

Wojciech Iwaszkiewicz, 1 października 2017

Wczoraj dzień pod znakiem siatkówki - i w Giżycku, i w Olsztynie. Od rana na hali Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu trwał turniej osób niesłyszących "Migiem do siatki" zorganizowany przez stowarzyszenie "Nie Migaj Się". Poza gospodarzami (w tym reprezentacją Szkoły Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej) wystąpili także goście z Biłgoraja i Janowa Lubelskiego. Świetna inicjatywa! Gratuluję "Nie Migaj Się"! Sport jest najlepszą znaną mi płaszczyzną integracji.

Popołudniu kolejne siatkarskie wydarzenie - tym razem w Olsztynie, gdzie odbyła się inauguracja najwyższej klasy rozgrywkowej czyli PlusLigi. AZS Indykpol Olsztyn, w którego składzie występuje giżycczanin - Jakub Kochanowski, podejmował w hali Uranii Espadon Szczecin. Partnerem tego meczu było nasze miasto i było to widoczne dosłownie wszędzie: w Polsat Sport i na parkiecie...

...na trybunach (brawo giżycczanie!) i wokół nich...

...a nawet na koszulce libero... :)

Mecz przez pierwsze dwa sety układał się po myśli gospodarzy - niezagrożone wygrane i prowadzenie 2:0. Niestety sytuacja zaczęła się niebezpiecznie odwracać w 3. secie - wyraźnie przegranym przez olsztynian. Podobnie było na początku 4. seta. Końcówka tej części była jednak piorunująca - bodajże przy stanie 20 punktów dla AZS w polu zagrywki stanął Kuba Kochanowski i już do końca meczu nie musiał tego miejsca opuszczać. :) Brawo Kuba! Tę fazę meczu uwieczniłem na zdjęciu poniżej - zagrywa Jakub Kochanowski, a AZS zdobywa kolejny punkt.

Przed meczem wręczyłem Jakubowi pamiątkową statuetkę, gratulacje i kilka giżyckich pamiątek. Kuba, jesteśmy z Ciebie dumni i wierzymy, że Twoja kariera będzie się wspaniale układać i tak, jak dotychczas - zawsze będziesz pamiętał o swoim rodzinnym mieście. Przypomnę tylko, że Kuba został wybrany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Świata Juniorów, a Jego nazwisko znalazło się w Drużynie Marzeń turnieju. Tak trzymaj!

Dziękuję również Magdalenie Telak, Justynie Maciejewskiej - Kucfir z Biura Promocji i Polityki Społecznej oraz Panu Wojciechowi Kucfir za sprawne zorganizowanie i obsługę miejskiego stoiska w Uranii. Zainteresowanie rzeczywiście było duże. Cieszę się, że kariera Kuby świetnie się układa się. Samo jednak to nie przyszło - trzeba mieć oczywiście talent, ale trzeba było włożyć także dużo pracy i wysiłku. Niech przykład Kuby będzie drogowskazem dla innych uzdolnionych i pracowitych sportowców, abyśmy mogli śledzić Wasze kariery na najważniejszych arenach. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej została przyjęta uchwała o nadaniu nazwy naszemu molu, które będzie się nazywało Molem Giżyckich Mistrzów Sportu. Będą tam eksponowane nazwiska najwybitniejszych sportowców związanych z naszym miastem. Oby za kilka lat molo okazało się zbyt krótkie... ;)