burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Sobota z siatkówką. W Giżycku, w Olsztynie i w Polsat Sport

Wojciech Iwaszkiewicz, 1 października 2017

Wczoraj dzień pod znakiem siatkówki – i w Giżycku, i w Olsztynie. Od rana na hali Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu trwał turniej osób niesłyszących „Migiem do siatki” zorganizowany przez stowarzyszenie „Nie Migaj Się”. Poza gospodarzami (w tym reprezentacją Szkoły Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej) wystąpili także goście z Biłgoraja i Janowa Lubelskiego. Świetna inicjatywa! Gratuluję „Nie Migaj Się”! Sport jest najlepszą znaną mi płaszczyzną integracji.

Popołudniu kolejne siatkarskie wydarzenie – tym razem w Olsztynie, gdzie odbyła się inauguracja najwyższej klasy rozgrywkowej czyli PlusLigi. AZS Indykpol Olsztyn, w którego składzie występuje giżycczanin – Jakub Kochanowski, podejmował w hali Uranii Espadon Szczecin. Partnerem tego meczu było nasze miasto i było to widoczne dosłownie wszędzie: w Polsat Sport i na parkiecie…

…na trybunach (brawo giżycczanie!) i wokół nich…

…a nawet na koszulce libero… 🙂

Mecz przez pierwsze dwa sety układał się po myśli gospodarzy – niezagrożone wygrane i prowadzenie 2:0. Niestety sytuacja zaczęła się niebezpiecznie odwracać w 3. secie – wyraźnie przegranym przez olsztynian. Podobnie było na początku 4. seta. Końcówka tej części była jednak piorunująca – bodajże przy stanie 20 punktów dla AZS w polu zagrywki stanął Kuba Kochanowski i już do końca meczu nie musiał tego miejsca opuszczać. 🙂 Brawo Kuba! Tę fazę meczu uwieczniłem na zdjęciu poniżej – zagrywa Jakub Kochanowski, a AZS zdobywa kolejny punkt.

Przed meczem wręczyłem Jakubowi pamiątkową statuetkę, gratulacje i kilka giżyckich pamiątek. Kuba, jesteśmy z Ciebie dumni i wierzymy, że Twoja kariera będzie się wspaniale układać i tak, jak dotychczas – zawsze będziesz pamiętał o swoim rodzinnym mieście. Przypomnę tylko, że Kuba został wybrany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Świata Juniorów, a Jego nazwisko znalazło się w Drużynie Marzeń turnieju. Tak trzymaj!

Dziękuję również Magdalenie Telak, Justynie Maciejewskiej – Kucfir z Biura Promocji i Polityki Społecznej oraz Panu Wojciechowi Kucfir za sprawne zorganizowanie i obsługę miejskiego stoiska w Uranii. Zainteresowanie rzeczywiście było duże. Cieszę się, że kariera Kuby świetnie się układa się. Samo jednak to nie przyszło – trzeba mieć oczywiście talent, ale trzeba było włożyć także dużo pracy i wysiłku. Niech przykład Kuby będzie drogowskazem dla innych uzdolnionych i pracowitych sportowców, abyśmy mogli śledzić Wasze kariery na najważniejszych arenach. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej została przyjęta uchwała o nadaniu nazwy naszemu molu, które będzie się nazywało Molem Giżyckich Mistrzów Sportu. Będą tam eksponowane nazwiska najwybitniejszych sportowców związanych z naszym miastem. Oby za kilka lat molo okazało się zbyt krótkie… 😉