Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

„Czwórka” ma 50 lat! Najlepsze życzenia!

Wojciech Iwaszkiewicz, 10 października 2017

Dzisiaj uroczyście obchodziliśmy Jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej Nr 4. Niemal dokładnie pół wieku temu pierwsi uczniowie zasiedli w ławkach nowo wybudowanej szkoły. I choć najpierw wmurowano kamień węgielny, a później przeprowadzono cały proces budowlany, tak naprawdę - tworzenie szkoły nie zakończyło się na oddaniu budynku do użytkowania. Szkołę tworzą codziennie nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz pracownicy i absolwenci. Codziennie powstaje jakiś dorobek...

Każdy jubileusz jest swoistym kamieniem milowym, który nie tylko określa drogę, ale także jest powodem do zatrzymania się na chwilę, pewnego podsumowania, wspomnienia, złożenia życzeń... Dzisiaj także padło wiele ważnych i ciepłych słów, były spotkania po latach, wspomnienia i opowieści sprzed lat. Na tę okazję przygotowano także wyjątkowo oryginalny program artystyczny, w którym poza uczniami, udział wziął jeden z absolwentów Szkoły, a dziś radny Rady Miejskiej - Paweł Grzeszczak! Gratuluję! Pomysł z połączeniem stylu retro i współczesności było strzałem w dziesiątkę!

Jeszcze raz składam najlepsze życzenia Pani Dyrektor - Jolancie Stańczuk, nauczycielom i pracownikom Szkoły, rodzicom, uczniom i absolwentom oraz wszystkim przyjaciołom! Do następnego Jubileuszu! Na ten wyjątkowy rok szkolny przygotowujemy także dwie niespodzianki (choć już takimi niespodziankami nie są...): w ciągu najbliższych miesięcy w "Czwórce" powinny się pojawić nowej boiska, a remont przejdzie budynek szkoły. To chyba byłyby najlepsze prezenty na urodziny... ;)