Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas na pozytywne zmiany!

Ogłosiliśmy przetarg na budowę nowej kładki nad kanałem

Wojciech Iwaszkiewicz, 27 listopada 2017

Zgodnie z deklaracją przystępujemy do modernizacji starej, niefunkcjonalnej i wymagającej unowocześnienia kładki dla pieszych nad kanałem. A w zasadzie budowy zupełnie nowego obiektu o nowoczesnych rozwiązaniach i dodatkowych funkcjach. Dzisiaj właśnie ogłosiliśmy przetarg na budowę... Budowa kładki będzie realizowana w oparciu o koncepcję, która zyskała najwyższe oceny w konkursie architektonicznym z 2015 roku.

Kładka przede wszystkim umożliwi wygodne przejście osobom z wózkami lub poruszającym się na wózku. Ułatwi życie rowerzystom, a nawet służbom ratowniczym...Będzie też nowym elementem przestrzeni, efektownie podświetlona i zakończona strefą do występów kameralnych (koncerty muzyki Händla, Mini Szanty...? może coś jeszcze... ;) ).

Budowa będzie dofinansowana w trybie pozakonkursowym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko -Mazurskiego w ramach poddziałania 6.2.2. Szlaki wodne i nabrzeża. Na oferty czekamy do 13 grudnia 2017 r. Jeżeli wszystko przebiegnie bez zakłóceń, budowa zacznie się na początku przyszłego roku. Będzie to wyjątkowo trudne zadanie, ponieważ prace będą musiały być prowadzone z zachowaniem żeglugi na kanale... przy uwzględnieniu braku żeglowności na Kanale Niegocińskim. Dlatego będziemy wnosić, aby - z chwilą rozpoczęcia procesu budowlanego, priorytetem w tym roku był ruch lądowy, ponieważ na jakiś czas zniknie jedno przejście przez kanał. Musimy także trzymać kciuki za przebieg robót na Kanale Niegocińskim, aby remont zakończył się zgodnie z planem - czyli w czerwcu 2018 r. Aby pogodzić interesy w żegludze proponuję wydłużenie godzin otwarcia między 8.00 a 10.00 i po 20.00. W pozostałą część dnia priorytetem powinien być ruch lądowy - przede wszystkim dla pieszych. Co Państwo o tym sądzicie.

Kilka kadrów z dokumentacji:


Do pobrania: