Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

#PracujemyDlaGiżycka

Wyjątkowy Jubileusz 17 par. Gratuluję!

Wojciech Iwaszkiewicz, 17 kwietnia 2018

fot. B. Zawadzki

Pięćdziesiąt lat w dziejach miasta to cała epoka. Pół wieku w dziejach Polski to połowa okresu naszej niepodległości... Dzisiaj w sali Giżyckiego Centrum Kultury gościliśmy osoby, które dokładnie tyle, a nawet więcej przeżyły razem. Wręczając w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej medale w dniu świętowania tak pięknego Jubileuszu 50. (a w dwóch przypadkach nawet więcej, bo 55. i 60.) rocznicy ślubu miałem taką refleksję, że wszyscy Jubilaci przeżyli ze sobą dużo więcej... niż ja żyję. ;)

Jeszcze raz wszystkim Państwu życzę przede wszystkim zdrowia, takiej pogody ducha, jak dzisiaj Wam towarzyszyła i kolejnych dziesiątek lat wspólnego życia. Jesteście dla nas wzorem!
A niejako przy okazji spotkałem się z byłymi sąsiadami, rodzicami moich kolegów. Była to też okazja do spotkania znajomych sprzed 20 lat, którzy przyjechali świętować ze swoimi rodzicami! Pozdrawiam i do następnego spotkania!

Dziękuję Pani Iwonie, Pani Małgorzacie, Pani Agnieszce i Pani Marcie z Urzędu Stanu Cywilnego za wzorcowe przygotowanie tego wyjątkowego święta, pracownikom GCK za współpracę i Państwowej Szkole Muzycznej za uświetnienie uroczystości występem! Następne medale może już w Waszej nowej sali? ;) Tego Społeczności Szkoły serdecznie życzę. Wiem, że budowa już niebawem. Gratuluję!