Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

#PracujemyDlaGiżycka

Operacja ‚Rondo”. Oficjalna informacja

Wojciech Iwaszkiewicz, 15 maja 2018

Wiadomo, że nie należy wierzyć we wszystko, co jest publikowane w internecie. A już na pewno, gdy nie ma na to żadnych dowodów, a autor jest anonimowy... Ostatnio pojawiła się informacja negująca dane dotyczące przebiegu giżyckich inwestycji podane przez miesięcznik "Moje Giżycko". Z tego powodu kolejny raz jestem zobowiązany przedstawić Państwu poziom wiarygodności tychże "internetowych ekspertów", których działanie opiera się głównie na dezinformacji i wprowadzaniu zamętu. Ostatnio podważając rzetelność informacji, "wykazali się" totalną nieznajomością nie tylko procesów inwestycyjnych czy prawa zamówień publicznych, ale i rzeczywistości - pisząc np., że nie rozpoczęła się zapowiadana budowa kładki nad kanałem (choć na nabrzeżu wbijane są elementy konstrukcji, a teren budowy jest ogrodzony od kilku tygodni). Aby ostatecznie rozwiać wątpliwości, czyje komunikaty są bardziej wiarygodne, na początek publikuję dzisiejszą (czyli najbardziej aktualną) informację Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wnioski wyciągnijcie Państwo sami...

W chwili obecnej wykonano ok 90% wymiany gruntu pod jezdnią północną oraz ul. Świderską. Wykonano przebudowę kolizji uzbrojenia podziemnego w zakresie teletechniki, energetyki oraz ok. 75% sieci gazowej.

Na jezdni północnej odcinek wschodni wykonano kanalizację deszczową oraz warstwy konstrukcyjne jezdni, obecnie wykonywane są prace brukarskie. Na jezdni północnej odcinek zachodni wykonano przebudowę kanalizacji sanitarnej tłocznej, a obecnie prowadzone są prace związane z wykonywaniem wymiany gruntu oraz budową nasypu pod jezdnię.
Prace wykonywane są zgodnie ze zaktualizowanym harmonogramem. Aktualizacja wynikła z konieczności przeprowadzenia prac saperskich.

Wykonawca deklaruje zakończenie prac w terminie umownym, czyli 30 września 2018.

Z poważaniem,
Karol Głębocki
Główny specjalista ds. komunikacji społecznej
Oddział w Olsztynie, al. Warszawska 89, 10-083 Olsztyn