Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

#PracujemyDlaGiżycka

Proszę odsunąć się od krawędzi peronu… Do Giżycka wjeżdża pociąg retro

Wojciech Iwaszkiewicz, 22 lipca 2018

Giżycko już drugi raz znajdzie się na trasie turystycznego pociągu prowadzonego zabytkowym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni, który zawita na stację Giżycko już jutro (poniedziałek, 23 lipca) około 10:30 oraz około 19:00 (postój ok. 30 minut). Wydarzenie pt. "Mazury 2018 – Pociągiem wokół Pojezierza" realizowane jest w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl i właśnie na stronie Turystyki Kolejowej znajdziecie Państwo więcej informacji.

W poniedziałek ze stacji Giżycko pociąg pojedzie do Ełku, następnie odwiedzi Olecko i Suwałki. Wróci na stację Giżycko około 19:00. Bilety będzie można nabyć u Kierownika pociągu. Trasa: GIŻYCKO 10:29 – EŁK 11:25/18:32 – GIŻYCKO 19:24, cena 69 zł.

Dziękuję Komendantowi Jackowi Baczewskiemu oraz strażakom z giżyckiej PSP za pomoc i kolejny raz zapewnienie wody do lokomotywy. Bez wody ani rusz... ;) Na Was zawsze można liczyć!

Kilka zdjęć z ubiegłego roku. Klimatyczna sprawa... Pamiętam, gdy takie parowozy jeździły regularnie na trasach Giżycko - Kruklanki czy Olsztyn - Ełk. Trzeba było uważać przy otwieraniu okna, aby sadza nie wpadła do oka... ;)