Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

#PracujemyDlaGiżycka

Budowa ronda. Chwilowa przerwa.

Wojciech Iwaszkiewicz, 10 września 2018

Kilka dni temu zaintrygował mnie nieco dziwne spowolnienie na budowie ronda przy ul. Świderskiej i postanowiłem od razu tę sprawę zweryfikować. Tak się złożyło, że w tym samym czasie otrzymałem także od Państwa kilka maili w tej sprawie; widać więc, że sprawa również mocno Państwa interesuje. W rozmowie z kierownikiem budowy, a dzisiaj z przedstawicielami Wykonawcy ustaliłem, że przerwa jest chwilowa, a prace powinny być wznowione około 20 września. Tym samym należy także zdementować kilka pogłosek, które w międzyczasie do mnie dotarły. Dlatego warto wiedzieć, iż:

  • nieprawdą jest, że firma zbankrutowała
  • Wykonawca nie zszedł z placu budowy i budowa będzie kontynuowana
  • głównym inwestorem i nadzór nad przebiegiem inwestycji prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie

Według oświadczenia Wykonawcy obecnie trwa kompletowanie dokumentacji, aby otworzyć zjazd na ul. Świderską. Po otrzymaniu zgody i zmianach w organizacji ruchu, prace będą kontynuowane na południowej nitce. Termin zakończenia nie jest jeszcze znany, bo Wykonawca nie wystąpił o jego wydłużenie. Na pewno nie uda się zakończyć prac w pierwotnie zakładanym terminie. Jak ustaliłem - może to być koniec listopada... o ile pogoda pozwoli. Wszystkim nam zależy na jak najszybszym zakończeniu tej inwestycji, bo długo na nią czekaliśmy i dużo pracy włożyliśmy w jej przygotowanie. Trwa budowa i musimy cierpliwie czekać na decyzje i informacje z GDDKiA.