Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Kilka słów o moim Zastępcy

Wojciech Iwaszkiewicz, 2 marca 2015

Swojego czasu duże zainteresowanie budziła sprawa braku Zastępcy Burmistrza Giżycka, mimo że w wielu samorządach wciąż ich nie powołano, a i miasto normalnie przecież funkcjonowało. Nie spieszyłem się z decyzją, bo to sprawa niezwykle odpowiedzialna. To w końcu chodzi o mojego najbliższego współpracownika…
Odbyłem dziesiątki rozmów, wymieniłem wiele maili, nawiązałem sporo ciekawych kontaktów. Niektórzy prawdziwi sympatycy Giżycka do dziś nadsyłają mi bardzo ciekawe materiały dotyczące np. architektury czy kolei (za co bardzo dziękuję!)
r_lozynskiSprawę uważam jednak już za zakończoną, bo Zarządzeniem Nr 41/2015 z 27 lutego 2015 r. powołałem na swojego zastępcę Pana Romana Łożyńskiego. I jestem naprawdę zadowolony z tego, że udało mi się nim w tej kwestii porozumieć. Roman Łożyński to wysokiej klasy specjalista w dziedzinie nowych technologii i telekomunikacji, absolwent Politechniki Warszawskiej, a ostatnio zatrudniony jako Dyrektor Zarządzający w firmie w branży elektronicznej działającej na terenie Europy i Azji. Posiada również licencję zarządcy nieruchomości, ukończone kursy z zakresu audytu energetycznego i świadectw energetycznych budynków oraz wiele branżowych. Od dawna współpracowaliśmy nie tylko w kwestiach organizacji komitetu wyborczego, ale również w ważnych sprawach dla miasta (np. przy projekcie eInclusion, kiedy wspólnie dokonaliśmy wielu pomiarów i wyniki przekazaliśmy ówczesnemu burmistrzowi (>>zobacz), co w konsekwencji pozwoliło zmodyfikować projekt i zaoszczędzić dużo miejskich pieniędzy. Zakres odpowiedzialności jaki przydzieliłem swojemu zastępcy to sprawy należące do właściwości Wydziału Mienia, Wydziału Inwestycji, Biura Informatyki oraz nadzór nad Giżyckim Centrum Kultury a także zastępstwo burmistrza.

Przed nim naprawdę dużo ciężkiej pracy… Ale wiem, że da radę! Powodzenia i witam w załodze!

PS. Dzisiaj już pierwsze zadanie wykonane. Udział w spotkaniu w Olsztynie nt.”ostatniej mili”.