Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

W tym roku obchodzimy 25 lat Samorządności

Wojciech Iwaszkiewicz, 7 marca 2015

Ostatnie dni przebywałem w Poznaniu reprezentując Giżycko jako delegat Związku Miast Polskich na Kongresie XXV-lecia Samorządu Terytorialnego. Kongres był bardzo uroczysty, którego rangę do najwyższego stopnia podniosła obecność Pana Prezydenta i Pani Premier. Poznałem wielu ludzi, którzy są zaangażowani w samorządową pracę i myślą podobnie: samorządność jest prawdziwą wartością. Trzeba o tym pamiętać i przede wszystkim nie psuć.
Wielokrotnie podczas kampanii wyborczej byłem pytany – co spowodowało, że postanowiłem startować w wyborach; najpierw na radnego, później na burmistrza. Ludzie mówili: „Masz stabilną i dobrą pracę. Nie musisz poddawać się społecznej ocenie.” Owszem – rzeczywiście poprzednia praca była bardzo ciekawa, z ciekawymi ludźmi i wyjątkowym środowisku. Zawsze jednak mówiłem, że to praca w samorządzie daje najbardziej widoczne efekty. To właśnie tutaj od nas i od naszych decyzji zależy w bardzo dużym stopniu, jak będzie wyglądało nasze „podwórko”. I choć to odpowiedzialna i trudna praca, która nie przewiduje dni wolnych, przynosi jednak bardzo dużo satysfakcji, np. w sytuacji, gdy ktoś z mieszkańców przyjdzie i podziękuje za pomoc, za szybkie załatwienie sprawy czy po prostu za rozmowę, bo nie wszystkie problemy da się rozwiązać lub nie da się rozwiązać „od ręki”.
To dla mnie ważne, bo przypomina mi o „Słuchaniu ludzi i służeniu ludziom”. Radni wywodzący się z Giżyckiego Porozumienia Obywatelskiego nawet sprezentowali mi kubek z takim napisem. Żebym nie zapominał. Staram się stawiać go napisem w moją stronę, ale czasem obracam go w stronę moich współpracowników… 😉
W tym roku obchodzimy 25-lecie Samorządności. Postanowiłem zaakcentować ten jubileusz w naszym mieście i zorganizować wyjątkową uroczystość. Termin już jest ustalony: 5-7 czerwca. Główne wydarzenia planujemy na plaży, gdzie odbędzie się m.in. koncert Elektrycznych Gitar, które – zdaje się, również obchodzą swoje 25-lecie oraz specjalne wydanie GiWerY, na którym zagra Kobranocka.
Planujemy także stworzenie wyjątkowej prezentacji z fotografii (a może i filmów) o giżyckiej tematyce od 1990 roku, którą pokazalibyśmy na telebimie podczas obchodów. Jeżeli chcielibyście Państwo podzielić się swoimi zbiorami – proszę o nadesłanie skanów na burmistrz@gizycko.pl lub arkadiusz.polojanski@gizycko.pl lub o bezpośredni kontakt z Urzędem Miejskim.
Podobne przedsięwzięcie pod hasłem „Archiwa Przełomu” organizuje Kancelaria Prezydenta RP oraz Kancelaria Senatu. Jeżeli Państwo wyrazicie zgodę, przekażemy skany również autorom tego projektu. Więcej informacji o Archiwach Przełomu na www.archiwaprzelomu.pl.