Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

I Dywizji do remontu. Niestety tylko częściowo

Wojciech Iwaszkiewicz, 21 marca 2015

Większość ulic w mieście to ulice powiatowe. Z kolei Zarząd Dróg Powiatowych zarządza siecią 366 km dróg w całym powiecie, z czego ulice znajdujące się w Giżycku to zaledwie 37 km. Z tego powodu nakłady Starostwa na miejskie arterie nie mogą być takie, jakich byśmy być może oczekiwali. Oczywiście ta granica kompetencyjna powinna być dla mieszkańców jak niewidzialna linia demarkacyjna. Jezdnie i chodniki powinny być utrzymywane w dobrym stanie technicznym i regularnie remontowane; bez względu na zarządcę. Nie są. Czy wynika to ze złej woli? Otóż nie.

Bardzo często słyszę skargi na stan chodnika na ul. Traugutta, nawierzchnię ul. Nowowiejskiej, I Dywizji im. T. Kościuszki czy ul. Wiejskiej. Nawet w rozmowach z Panami Starostami wymieniamy często te nazwy… i zgadzamy się z tymi opiniami, lecz te niewątpliwe uciążliwe miejsca będą musiały jeszcze trochę poczekać. Są bowiem obecnie pewne przeszkody, aby wykonać remonty (np. brak kanalizacji deszczowej lub planowana budowa ścieżki rowerowej; nawierzchnie ulic będą poprawione wraz z wykonaniem tych zadań).

Dlatego po przedyskutowaniu spraw, uznaliśmy, że w tym roku modernizacji zostanie poddany fragment ul. I Dyw. im. T. Kościuszki – od Staszica do ronda Dzieci Wojny. Myślę też, że czas przyjąć jakiś plan stopniowego przejmowania ulic od powiatu…