Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Sportowy weekend

Wojciech Iwaszkiewicz, 22 marca 2015

Dużo sportowego działo się w ten weekend. Na pływalni odbyły się już po raz dwunasty Wiosenne Zawody Pływackie
o Puchar Burmistrza Giżycka, w którym wystartowało kilkuset zawodników z prawie 30 klubów; w tym jeden z Litwy! Naprawdę duże wrażenie i wielkie gratulacje dla organizatorów. Nie sposób zliczyć medale i puchary zdobyte przez giżyckich reprezentantów. Wielkie gratulacje!

kortyPodobnym sukcesem może pochwalić się Akademia Tenisa Ziemnego ACTIVE czyli organizator I Warmińsko – Mazurskiego Drużynowego Turnieju Tenisa Ziemnego Amatorów, który odbył się na krytych kortach przy stadionie.

W dwudniowym turnieju wystartowały reprezentacje Suwałk, Olecka, Gołdapi, Kętrzyna, Węgorzewa, Zambrowa i oczywiście Giżycka. Organizatorzy zebrali bardzo dużo zasłużonych pochwał, bo naprawdę było za co chwalić (samo prowadzenie krytych kortów zasługuje na wielkie uznanie). Główna nagroda pojechała do Suwałk, ale nasi zajęli II miejsce! Brawo!

halaZ kolei w sobotę na hali MOSiR królowała piłka halowa. Na parkiecie hali przy 3 Maja odbył się Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych, który objąłem honorowym patronatem. W tej dyscyplinie też jesteśmy mocni, bo choć zwycięstwo przypadło ekipie Zakładu Karnego w Marianpolu, na kolejnych miejscach sklasyfikowano giżycki Areszt Śledczy, ekipę Państwowej Straży Pożarnej z Giżycka i reprezentację 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Uzupełniając wieści sportowe dodam, że dzisiaj zakończyły się również rozgrywki w Północno – Wschodniej Lidze Hokeja na Lodzie. Na białostockim lodowisku hokeiści Masters Giżycko w dwóch ostatnich meczach sezonu ligowego pokonali STH Siedlce 4:1 i ulegli LHT Lublin 2:6. Postawa naszej ekipy zasługuje na wielkie uznanie! Gratulacje chłopaki! Żałuję, że nie mogłem być z Wami w Białymstoku. Może następnym razem…

A za tydzień również dużo sportu: na hali Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu Otwarty Turniej Badmintona dla Amatorów w ramach Grand Prix Wielkich Jezior Mazurskich, Gala Profesjonalna Liga MMA 53 na Hali MOSiR, turniej hokeja młodzieżowego na lodowisku oraz… rusza IV liga piłki nożnej. Mamry zagrają na boisku w Kruklankach z Polonią Pasłęk. Trzeba być…