Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Kreatywni giżycczanie potrzebują wsparcia

Wojciech Iwaszkiewicz, 31 marca 2015

fot. Magnus
Giżycczanie to ludzie kreatywni. Przypomnę, że sukcesy w tej dziedzinie odnoszą już od 2009 roku,a nasz kraj pięciokrotnie był reprezentowany przez drużyny z Giżycka na światowych Finałach Olimpiady w USA i raz w Chinach. W 2013 roku drużyna „Afterface” pod opieką trenerską Pani Joanny Kempy zajęła I miejsce w Światowych Finałach Olimpiady Kreatywności Destination ImagiNation W USA.
W tym roku drużyna giżyckiego Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej „Magnus” zwyciężyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination ImagiNation – Oczyma Wyobraźni we Wrocławiu. Młodzi giżycczanie zajmując I miejsce w wyzwaniu społecznym „Zasięg”, uzyskali jednocześnie – a jakże – prawo reprezentowania Polski w światowej edycji wydarzenia, które odbędzie się w Stanach Zjednoczonych.
Pani Joanna Kempa została wyróżniona również podczas tegorocznej Olimpiady i otrzymała nagrodę „Trenera Roku”.

Gratuluję serdecznie naszym zdolnym mieszkańcom, ekipie „Magnus”, czyli Aleksanadrze Górnej, Katarzynie Appelrod, Pauli Kamińskiej, Zuzannie Abramowicz i Krzysztofowi Białemu. Drużyna zdecydowanie zasłużyła na wyjazd Problemem jednak są fundusze…

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby wspomóc grupę, dowolną kwotę można wpłacić na konto
Komitetu Organizacyjnego Drużyny Magnus: 17 9343 0005 0017 2723 3000 0010

lub na konto Fundacji Wspierania i Rozwoju Kreatywności:
16 1020 1127 0000 1202 007 1219 z dopiskiem
Drużyna z CPUiIS w Giżycku IIIPZ.


Duży sukces odniosła też grupa „ANGRY DEERS” z Wilkas, która na Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu dzięki skonstruowaniu Niewiarygodnej Maszyny Dźwiękowej oraz skonstruowaniu dwóch wyświetlaczy fal dźwiękowych została wyróżniona nagrodą specjalną „Renesans” za innowację techniczną. Grupa zwyciężyła także w swoim wyzwaniu, co dało jej kolejny złoty medal, a tym samym prawo reprezentowania Polski w światowych finałach Destination ImagiNation w Knoxville (TN, USA), które odbędą się w maju.

„Liczymy na pomoc finansową, bez której nasza wyprawa nie będzie mogła się odbyć. Ze swojej strony zobowiązujemy się wykorzystać na 100% nasze ponadprzeciętne umiejętności i wyjątkową wyobraźnię, bo wiemy, że dzięki Waszej pomocy i zaangażowaniu zgromadzimy niezbędne środki na wyjazd na Światowe Finały.” – piszą licząc na jakiekolwiek wsparcie.

A liczą się każde pieniądze, ale także i gadżety. Na życzenie ewentualnych sponsorów grupa zamieści logo firm na koszulkach, w których będzie reprezentować Polskę na Olimpiadzie.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby wspomóc grupę, dowolną kwotę można wpłacić na konto Rada Rodziców Publicznego Gimnazjum w Wilkasach77 9343 0005 0014 5873 3000 0010, tytuł przelewu:
Kreatywnie Angry Deers

lub na konto
Fundacji Wspierania i Rozwoju Kreatywności
16 1020 1127 0000 1202 007 1219 z dopiskiem
Drużyna „Angry Deers” Wilkasy IIIB

Obie grupy mogą liczyć na moją pomoc, bo uważam, że na to zasłużyły! I choć okazuje się, że nadmiar sukcesów również może być pewnym kłopotem, sądzę, że takie kłopoty rozwiązuje się z pełną satysfakcją. Czas jest tu bardzo istotny, ponieważ gdyby miały się spełnić marzenia – już trzeba rezerwować bilety i wysyłać rekwizyty.