Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Bezpłatne dzienne studia na państwowej uczelni w Giżycku? To możliwe!

Wojciech Iwaszkiewicz, 22 kwietnia 2015

To może być naprawdę historyczna chwila. Wiele na to wskazuje, że już niebawem w Giżycku stworzy się możliwość studiowania na państwowej uczelni w systemie dziennym i BEZPŁATNIE. To wszystko dzięki zaangażowaniu Panów Starostów oraz Dyrektora Cezarego Piórkowskiego – jednocześnie radnego Rady Miejskiej w Giżycku.
Już być może od października młodzież z Giżycka i okolic będzie mogła studiować na czterech kierunkach w tworzonym oddziale Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach (Pielęgniarstwo, Ratownictwo Medyczne, Kosmetologia i Bezpieczeństwo wewnętrzne).
W zeszłym tygodniu uczestniczyłem w posiedzeniu Senatu PWSZ, który podjął uchwałę w tej sprawie, a wczoraj w Ekomarinie odbyła się specjalna konferencja prasowa z udziałem władz uczelni. Obecny był m.in. Rektor Wyższej Szkoły Zawodowej Pan prof. dr hab. Jerzy Sikorski. Wszystko zależy oczywiście od zainteresowania i chętnych do studiowania w Giżycku. Niebawem ma rozpocząć się rekrutacja, zachęcam więc do zapoznania się z ofertą kolejnej już uczelni wyższej w naszym mieście.
Mam nadzieję, że sprawy pójdą w jak najlepszym kierunku. Państwowe i bezpłatne studia w Giżycku to naprawdę wielka szansa dla Giżycka. Oby się udało…