Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Sezon otwarty! Oby był udany, słoneczny i… bezpieczny…

Wojciech Iwaszkiewicz, 2 maja 2015

Pogoda była łaskawa, choć do całkowitego szczęścia zabrakło dosłownie godziny. Z niepokojem śledziliśmy prognozy, i z obawą zerkaliśmy na niebo. Nie chcieliśmy jednak zmieniać planu i za mocno przyspieszać, bo to mogłoby zepsuć całą imprezę. Szkoda tylko, że deszcz, który nieuchronnie i tak nadszedł przekreślił występ Załogi Dr. Bryga. Zespół zapowiadał niespodziankę…, która z powodu pogody została odroczona. Jednak co się odwlecze…, smakuje w dwójnasób.

Symboliczne otwarcie sezonu AD 2015 za nami. Sądzę, że decyzja o utrzymaniu godziny rozpoczęcia i zamknięciu ul. Nadbrzeżnej była słuszna. Podobnie jak ustawienie sceny na ul. Olsztyńskiej. Stworzyła się w ten sposób całkiem zgrabna strefa bulwarowo – piknikowa. Za rok na pewno 11. edycja, i mam już pewne przemyślenia, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić pierwszy majowy weekend.

Za obecność na tegorocznej wszystkim Państwu bardzo dziękuję! Było Was baaaaardzo dużo. Serdecznie dziękuję za udział w naszej uroczystości przede wszystkim honorowym gościom: Panu Senatorowi Markowi Konopce, Pani Marszałek Wioletcie Śląskiej – Zyśk, Panu Sekretarzowi Polskiego Związku Żeglarskiego – Panu Zbigniewowi Stosio i Panu Prezesowi Warmińsko – Mazurskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego – Panu Czesławowi Kalinowskiemu. Oczywiście miło również, że tak licznie uczestniczyli inni znakomici goście (choć można równie dobrze uznać Ich za gospodarzy…): Pan Starosta – Wacław Strażewicz, Wójt Gminy Giżycko – Pan Marek Jasudowicz, Pan Przewodniczący Rady Miejskiej – Ryszard Błoszko, Pani Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu – Ewa Ostrowska, Zastępca Dowódcy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej – Pan Pułkownik Piotr Bieniek, Prezes Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Pan Zbigniew Kurowicki, Pan Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku st.bryg. Jerzy Kunicki, Pan Komendant Powiatowej Komendy Policji w Giżycku – insp. Andrzej Mazurek, oraz wielu radnych Rady Miejskiej, Rady Powiatu oraz innych Rad, dyrektorzy placówek oświatowych i… moi Zastępcy – Pan Roman Łożyński, jako Zastępca etatowy oraz Pani Katarzyna Niewiadomska, która – przypomnę – wystąpiła w roli Zastępcy Burmistrza w związku z wylicytowaniem tej funkcji podczas tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I choć z roli wywiązała się wzorcowo, muszę Państwa zawieść… Pani Katarzyna nie będzie drugim Zastępcą… choć z pewnością by się sprawdziła. Licytacja, niestety dotyczyła tylko jednego dnia…

Nie sposób nie wspomnieć również o Panu Tomaszu Niedźwieckim – pomysłodawcy idei symbolicznego otwarcia sezonu (dziękuję za rzeczowe wystąpienie) i chyba nowo odkrytemu talentowi sztuki konferansjerki – Panu Marcinowi Kędzierskiemu. Miasto jest takie, jacy są ludzie. Pan Tomek miał świetny pomysł, a Pan Marcin zdobywa nagrody za promocję Mazur. Panowie, dziękuję i gratuluję! Gratulacje oczywiście należą się także wszystkim uczestnikom parady, a przede wszystkim tym, którzy zdecydowali się wystąpić w konkursie. A tak przy okazji – zastanawiam się, czy kiedyś zabraknie pomysłów Giżyckiej Grupie Regatowej…

Jeżeli kogoś pominąłem, to niniejsze słowo DZIĘKUJĘ kieruję właśnie do tych osób.

Rozpoczęcie sezonu to również znakomity czas na złożenie ślubowania przez młodych ratowników oraz pokaz sprzętu. W tym roku hitem był nowy wóz ratownictwa wodnego naszej Komendy Państwowej Straży Pożarnej. Trzeba przyznać, że robi wrażenie. To zdaje się największy samochód ratowniczy w naszym województwie. Oby jednak… sezon był bezpieczny.