Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Ogólnopolskie Biegi Rodzinne już pełnoletnie!

Wojciech Iwaszkiewicz, 3 maja 2015

Kto by pomyślał, że ta impreza ma już 18 lat… A jednak. Wczoraj w Lesie Miejskim odbyły się już XVIII Ogólnopolskie Biegi Rodzinne. Poza biegami organizatorzy przygotowali też inne rozrywki, a imprezę połączono z Garnizonowym Festynem Majowym, który był okazją do promocji Narodowych Sił Zbrojnych. Rola 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej w naszym mieście jest nie do przecenienia i współpraca z wojskiem powinna być jak najczęstsza i jak najlepsza. Zresztą, zdaje się taka jest…

Nie wiem, jak to robią organizatorzy, ale nagród było tak dużo, że wręczanie trwało chyba dłużej niż sam bieg. A i same nagrody były bardzo atrakcyjne. Na przykład główną zdobyczą był telewizor rozlosowany wśród wszystkich uczestników. Warto rezerwować sobie czas za rok. Biegi jak zwykle 2 maja.

Tym razem w imprezie czynny udział wziął mój Zastępca – Roman Łożyński, który pokonał całą trasę. Dotarłem dopiero na końcówkę imprezy, ponieważ wraz z Panem Sekretarzem uczestniczyliśmy w uroczystościach patriotycznych z okazji Święta Flagi i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które w tym roku wyjątkowo odbyły się 2 maja.