Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Drugie posiedzenie Społecznej Rady Gospodarczej

Wojciech Iwaszkiewicz, 18 maja 2015

Drugie posiedzenie Społecznej Rady Gospodarczej za nami. Dyskusja chwilami burzliwa, bo i na burzy mózgów mi zależało. Jestem bardzo zadowolony z zaangażowania naszych przedsiębiorców, którzy bardzo aktywnie uczestniczą w spotkaniach, służąc radą, doświadczeniem i pomysłem… Zanotowałem kilkanaście punktów i teraz czas na analizę i sprawdzenie. Do najważniejszych zaliczyliśmy m.in. rozważenie możliwości obniżenia pewnych obciążeń (na razie nie podaję publicznie, jakich), stopniowe i racjonalne przejmowanie dróg od powiatu, stworzenie zachęt do rejestracji w Giżycku m.in. firm czarterowych, stworzenie efektywnego mechanizmu poboru opłaty miejscowej przez branżę turystyczną (już w trakcie realizacji), promocję lokalnych produktów i utrwalanie lokalnego patriotyzmu gospodarczego.

Wart przemyślenia jest także racjonalny podział zbywanych działek (aby inwestor miał jak największe możliwości wykorzystania ich powierzchni), strefa płatnego parkowania i utworzenie w Urzędzie Miejskim specjalnej komórki do kontaktów z inwestorami. Zdaniem przedsiębiorców ważne również jest organizowanie dużych imprez poza ścisłym sezonem… Zgadzam się. Dlatego z pełną świadomością w tym roku zaplanowaliśmy m.in. w czerwcu – „25 lat samorządności” i w tym czasie m.in. koncerty zespołów kojarzonych z przełomem lat ’80 – ’90 czyli Elektrycznych Gitar i Kobranocki, mecz piłkarski z gwiazdami telewizji i biegowy Puchar Wyspy Giżyckiej (półmaraton, 10 km i nordic walking) oraz nietypową Noc Świętojańską organizowaną we współpracy z miejscową firmą.
A jesienią m.in Festiwal Fantastyki w twierdzy i Maraton Krainy Wielkich Jezior Mazurskich ze startem i metą w Giżycku!

Atrakcje na sezon przedstawimy niebawem. Już wiem, kto zagra na dużej imprezie 15 sierpnia oraz jakie pojawią się nowości w promocji miasta…

I w tym miejscu winny jestem podziękowania Pani Danucie Wasilewskiej – kierownikowi Referatu Podatkowego za bardzo szczegółowe przygotowanie materiałów i bardzo merytoryczne zreferowanie tematyki podatkowej i potencjalnych skutków proponowanych zmian.