Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Kolejne zmiany w Straży Miejskiej

Wojciech Iwaszkiewicz, 26 maja 2015

Czas na kolejne zmiany w Straży Miejskiej. Ogłosiłem właśnie nabór na Komendanta, którego zadaniem będzie oczywiście przede wszystkim zapewnienie prawidłowego funkcjonowania Straży, współpraca z podmiotami działającymi w sferze bezpieczeństwa i porządku publicznego dla poprawy stanu porządku i bezpieczeństwa, ale też wdrożenie zmiany formuły działania Straży. Zgodnie z deklaracją – chcę całkowicie odmienić filozofię działania formacji, którą sami (jako miasto) powołaliśmy i którą utrzymujemy z Państwa pieniędzy. Chciałbym, aby nasza Straż Miejska była służbą całkowicie nastawioną na pomoc, choć jednocześnie egzekwującą wszystkie przepisy – od sprzątania po psie, do przepisów ruchu drogowego. Niekoniecznie poprzez karanie… Przypomnę, że w planie budżetu na ten rok zdecydowałem się całkowicie zrezygnować z dochodów pochodzących z mandatów. Co nie oznacza oczywiście, że mandatów nie będzie. Czasem są konieczne, jeżeli inne środki okazałyby się nieskuteczne. Filozofia jednak jest taka, żeby strażnicy nie mieli żadnej presji wykonania choćby jakiegokolwiek minimalnego planu. Po dwóch latach poddamy ocenie zmiany i zadecydujemy, czy osiągnięta formuła jest zadowalająca.

Tymczasem każdy ubiegający się o to stanowisko poza tym, że musi posiadać polskie obywatelstwo, pełną zdolność do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych, być osobą niekaraną m.in. za przestępstwo popełnione umyślnie ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, powinien wykazać się sprawnością pod względem fizycznym i psychicznym, mieć nieposzlakowaną opinię, wyższe wykształcenie, prawo jazdy kat. B oraz wykazać się znajomością języka angielskiego lub niemieckiego w stopniu komunikatywnym.

Zapraszam do składania dokumentów (osobiście lub pocztą). Termin upływa 1 czerwca 2015 r. o godz. 16.00. Szczegółowych informacji o naborze udziela Sekretarz Miasta – Arkadiusz Połojański tel. 87 7324150, sekretarz@gizycko.pl. Więcej informacji znajdziecie Państwo również w BIPie. Sądzę, że warto podjąć się tej, choć trudnej i odpowiedzialnej, to jednak ciekawej misji…