Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Dołączamy do Sopotu i Zakopanego!

Wojciech Iwaszkiewicz, 19 czerwca 2015

Startuje 8. edycja najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane. Przez całe wakacje, codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia, w plenerowych kinach w Sopocie i Zakopanem odbywać będą się bezpłatne projekcje filmowe. W tym roku festiwal zawita również do Giżycka. We wszystkie środy i czwartki wakacji, począwszy od 8 lipca, festiwalowe filmy obejrzą fani kina, którzy spędzają swoje urlopy na Mazurach. W tegorocznym programie pokazywane będą największe produkcje z całego świata oraz polskie klasyki.

kino_letnie_KV5-05_2To fragment oficjalnego komunikatu. Do tej pory na dwa miesiące wakacji tylko dwa miasta – Sopot i Zakopane zmieniały się w filmowe stolice Polski. Codziennie, na olbrzymich ekranach kinowych ustawionych na sopockim Molo i przy zakopiańskich Krupówkach, widzowie oglądali filmy siedząc wygodnie na góralskich ławach i leżakach plażowych. 0
Miło mi poinformować, że w tym roku festiwalowe projekcje filmowe poza morzem i górami dotrą również na Mazury; a konkretnie do Giżycka! W każdą środę i czwartek wakacji, kino letnie zostanie usytuowane w Ekomarinie, gdzie podczas wieczornych pokazów widzowie zobaczą równolegle te same filmy, co publiczność w Sopocie i Zakopanem.

Szczegółowy repertuar festiwalu można znaleźć w bezpłatnej aplikacji Orange Kino Letnie na smartfony, przez którą widzowie mogą również głosować w plebiscycie publiczności na najlepszy film festiwalu.
Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. Więcej można przeczytać na www.OrangeKinoLetnie.wp.pl

Poza dawką rozrywki przedsięwzięcie jest także doskonałym narzędziem promocyjnym, gdyż nazwa naszego miasta będzie figurować na wszystkich materiałach eksponowanych w Sopocie i Zakopanem. Warto dodać również, że partnerami strategicznymi są TVN i TVN Fabuła. Kinem partnerskim jest Multikino, patronami medialnymi Wirtualna Polska, RMF FM i RMF Classic, Stopklatka, Euronet, Empik, Uroda Życia, Co Jest Grane, AMS, Party. Organizatorami przedsięwzięcia są Outdoor Cinema, Urząd Miasta Sopotu, Urząd Miasta Zakopane, Kąpielisko Morskie Sopot, Biuro Promocji Zakopanego oraz Urząd Miejski w Giżycku.

Tegoroczne kino letnie to zupełnie nowa jakość. Zapraszam na projekcje w Ekomarinie… i co najmniej jedną niespodziankę. Repertuar już znamy, ale zostanie przedstawiony dopiero za kilka dni…