Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Giżycka sobota w TVN Meteo Active i TVN24

Wojciech Iwaszkiewicz, 3 lipca 2015

Od sobotniego poranka na ul. Nadbrzeżnej w okolicy mostu obrotowego ulokuje się ekipa telewizji TVN, aby pokazać początek wakacji. Poza informacjami pogodowymi, które przedstawi redaktor Tomasz Zubilewicz, widzowie będą mogli dowiedzieć się więcej o naszym mieście. Co pokażemy, kto będzie gościem plenerowego studia i o której godzinie?

9.00 – TVN METEO
Dariusz Klimaszewski – Port Ekomarina Giżycko
Temat wejścia: Giżyckie Dni Oldtimerów, Regaty 7 Cudów Mazur, Port Ekomarina Giżycko, houseboaty, nawiązanie do Mazurskich Targów Sportów Wodnych.

10.34 – TVN METEO
dr Robert Kempa, dyrektor Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku
Temat wejścia: Giżycko i XIX-wieczna Twierdza Boyen – jedna z największych atrakcji miasta

10.53 – TVN METEO
Vladimír Búřil olimpijczyk, trener hokeja w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych w Giżycku
Temat wejścia: Sporty zimowe w Giżycku nie tylko zimą. Hokej na lodzie i kryte lodowisko. Wśród atrakcji również WakePark i Park linowy.

10.55 – TVN 24
Temat wejścia: Zapraszamy na ciekawe wydarzenia i imprezy do Giżycka, na festiwal szantowy – Szanty w Giżycku i Giżycki Tydzień Żeglarski (wśród imprez m.in. Regaty 7 Cudów Mazur w ramach 3. edycji Żeglarskiego Grand Prix. Na plaży miejskiej w Giżycku 11 lipca wiele atrakcji i „Plażowy chillout”! i ważne wydarzenie Expo Wodne Krainy – nowa w giżyckim kalendarzu impreza kulturalno – targowo – wystawiennicza o zasięgu wykraczającym poza granice naszego kraju.

11.52 – TVN METEO
Wiktor Wójcik – Urząd Marszałkowski województwa warmińsko-mazurskiego
Temat wejścia: Nowe możliwości komunikacji z regionem Warmii i Mazur

12.50 – TVN 24
Temat wejścia: Święto Twierdzy Boyen i rekonstruktorzy
– przy moście obrotowym stanowisko rekonstruktorów, zachęcających do udziału w Święcie Twierdzy Boyen i popołudniowej inscenizacji historycznej

14.20 – TVN 24
Temat wejścia: Giżycko kulinarnie, czyli mazurskie grillowanie w Hotelu St. Bruno
Gotowanie na żywo – wariacje rybne na tarasie Łuczańskim hotelu

15.00 – TVN METEO
Gość: dr Jarosław Klimczak – Prezes Warmińsko – Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej
Temat wejścia: Kampania telewizyjna z TVN. Więcej informacji o kampanii jak również atrakcjach regionu Warmii i Mazur, otwarcie lotniska regionalnego w Szymanach.

15.55 – TVN 24
Temat wejścia: Jedyne w swoim rodzaju Mazury AirShow i pokazy lotnicze nad jeziorem Niegocin
Akrobacje indywidualne i zespołowe, przeloty nowoczesnych maszyn transportowych i wielozadaniowych oraz samolotów zabytkowych, na których latali piloci podczas I i II wojny światowej.

Pogoda zapowiada się znakomita i na pewno będzie zachęcała do przyjazdu i wyjścia z domu. Sądzę, że więcej będzie chętnych zobaczyć nasze miasto na żywo, ale do obejrzenia przed telewizorem również zachęcam. Szczególnie tych, którzy są daleko… Przypominam, że dziś na antenie TVN prezentuje się gmina Giżycko.