Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

W następny weekend „Szanty” w nowej formule. Rusza także akcja promocyjna w Radio Zet

Wojciech Iwaszkiewicz, 12 lipca 2015

Po raz pierwszy największy Polski Festiwal Szantowy odbędzie się na plaży i bez biletów. To zupełnie nowe podejście do niegdyś sztandarowej i „firmowej” imprezy naszego miasta. Uważam, że muzyka żeglarska powinna być jak najbliżej wody i dostępna dla wszystkich. To moim zdaniem buduje klimat miasta portowego, żeglarskiego i otwartego. Poprzednia formuła wyraźnie się przeżyła i należało coś zrobić, aby w „Szanty” tchnąć trochę nowego ducha. Zgodnie z deklaracją – w tym roku Szanty odbędą się na plaży!
W sobotę 18 lipca na dużej scenie zaprezentują się znane i lubiane w tym nurcie zespoły: Klang, Atlantyda, Orkiestra Samanta, EKT Gdynia, Załoga Dr.Bryga, Orkiestra Dni Naszych. Dyrektorem artystycznym i prowadzącym będzie Jerzy Porębski – również znakomita postać – żeglarz i animator ruchu szantowego w Polsce.

Atrakcje czekają również na najmłodszych w ramach V konkursu piosenki żeglarskiej i morskiej dla dzieci „Szantki w Giżycku”, który odbędzie się w piątek 17 lipca również na plaży.

Wraz z ostatnimi przygotowaniami do Festiwalu rusza akcja promocyjna na antenie Radia Zet. Przez cały tydzień słuchacze będą informowani o koncertach, a w sobotę Radio Zet będzie nadawać specjalny program ze studia w Ekomarinie! Po akcji w TVN 24 i TVN Meteo Active oraz ciągłej promocji na antenie RMF FM i RMF Calssic (i oczywiście na antenach TVN związanej z projektem kina letniego), w tym tygodniu przełączamy się również na 104 i 107 FM.


„SZANTY W GIŻYCKU” – 17 – 18 LIPCA 2015 r.

17 lipca 2015 r. (piątek)

  • od 15.00 – przesłuchania konkursowe : mała scena na plaży
  • 19.00 – Występ Zespołu Klang i koncert laureatów V Konkursu Piosenki Żeglarskiej i Morskiej dla dzieci „Szantki w Giżycku”

18 Lipca 2015 r. (sobota)

od 20.00

  • KLANG
  • ATLANTYDA
  • ORKIESTRA SAMANTA
  • EKT GDYNIA
  • ZAŁOGA DR.BRYGA
  • ORKIESTRA DNI NASZYCH