Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Muzyka na pięciu scenach w jeden weekend

Wojciech Iwaszkiewicz, 27 lipca 2015

To był weekend, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Można powiedzieć, że nad Giżyckiem unosiły się dźwięki aż z 5 scen; czasem jednocześnie. Oferta była bardzo bogata i sądząc po opiniach, jakie do mnie dotarły – bardzo się to Państwu podobało. W tym roku parady nie było, ale wspólnie z organizatorami zlotu motocyklowego zadbaliśmy o to, by można było podziwiać maszyny z bliska. Wystawa odbyła się w Ekomarinie.

zlot_motocykli

Wieczorem mimo deszczu, we wspaniałej nocnej scenerii kanału Giżyckiego i hotelu St. Bruno odbył się koncert muzyki Händla zakończony pokazem fajerwerków.

scena_haendel_1

W niedzielę na pasażu można było posłuchać polskiej muzyki filmowej oraz jazzu w wykonaniu Jazz Band Ball Orchestry ze Stanleyem Breckenridgem.

scena_pasaz_2

Na plaży miejskiej koncertowała Majka Jeżowska, Be.My oraz Żuki.

scena_mcdonalds_1

A w Kościele Ewangelicko – Augsburskim tradycyjnie koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

koncerty_organowe

Było z czego wybierać i oferta chyba znalazła uznanie turystów, co odczuliśmy nie tylko na ulicach. Ciężko było znaleźć miejsce parkingowe ale, jak mi dzisiaj przekazano, również noclegowe. W tym tygodniu spodziewamy się także wzmożonego ruchu, bo w weekend nasza sztandarowa impreza – Mazury Air Show.

W środę w Ekomarinie o 21:30 w ramach kina letniego „Wilk z Wall Street”, w czwartek „Miasto 44” z małą inscenizacją Powstania Warszawskiego. Film i pokaz na twierdzy od 21:30. Warto jednak przybyć nieco wcześniej… Najlepiej przyjść już o 21.00.