Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Giżyccy strażacy dostali potrzebny sprzęt

Wojciech Iwaszkiewicz, 27 sierpnia 2015

Oby był potrzebny tylko do ćwiczeń i oby nigdy nie musiał być użyty w akcji. Musi jednak być w gotowości. Giżyccy strażacy właśnie pozyskali poduszki wysokociśnieniowe z osprzętem, korki uszczelniające z osprzętem, i bandaż uszczelniający. Sprzęt w całości został sfinansowany z budżetu naszego miasta, bo uważam, że na bezpieczeństwie nie można i nie warto oszczędzać.
Strażacy niosąc pomoc nie mogą być też narażeni na niebezpieczeństwo. Poprzednie poduszki już były w znacznym stopniu zużyte i choćby z racji zagrożenia zdrowia, a nawet życia samych ratowników nie powinny być już użytkowane. Nabyty sprzęt może uratować życie każdemu z nas. Co konkretnie zostało zakupione?

Poduszki wysokociśnieniowe: potrafią pracować we wszystkich pochyłych położeniach. Przy ich pomocy uzyskujemy dużą siłę, którą możemy stosować z milimetrową dokładnością. Poduszki te mogą naciskać, podnosić, przeć, rozszczepiać, dociskać. Znajdują zastosowanie przy likwidacji skutków wypadków i katastrof, przy podnoszeniu i umiejscawianiu ciężkich maszyn.

Korki uszczelniające: znajdują zastosowanie w przemyśle, budownictwie, gospodarce wodnej oraz w pożarnictwie. Służą do uszczelniania rur o średnicach od 100 mm do 600 mm.

Bandaże uszczelniające: są przeznaczone do uszczelniania uszkodzonych rur lub beczkowozów, mogą być używane w trudnych warunkach lub trudno dostępnych miejscach.

Parametry techniczne:
Poduszki wysokociśnieniowe SAVA:
1) Poduszka SLK 12 – rozmiar 45×45, max nośność 13 800 kg, wysokość podnoszenia 22 cm.
2)Poduszka SLK 119 – rozmiar 55×55, max nośność 22 100 kg, wysokość podnoszenia 27 cm.
3) Poduszka SLK 12 – rozmiar 69×69, max nośność 35 000 kg, wysokość podnoszenia 36 cm.

Życzę strażakom jak najbardziej efektywnych ćwiczeń, a my dzięki temu zakupowi mamy poczucie większego bezpieczeństwa. A na bezpieczeństwie nie można oszczędzać, bo to zawsze się mści…