Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

40 km w 9 godzin! Niesamowity wyczyn Bartłomieja Kubkowskiego!

Wojciech Iwaszkiewicz, 29 sierpnia 2015

Dwudziestoletni Bartłomiej Kubkowski mieszkaniec Giżycka i reprezentant MTP Kormoran Olsztyn przeciwstawił się mocno niesprzyjającym warunkom pogodowym i pokonał płynąc wpław 4 jeziora: Dobskie, Dargin, Kisajno i Łabap. Wystartował kilka minut po godzinie 9 z Doby, a o godzinie 18 zameldował się na brzegu Centralnego Ośrodka Sportu. Wyznaczona trasa zakładała pokonanie 36 km w 9 godzin, ostatecznie jednak było to 40 km w tym samym czasie! Nad bezpieczeństwem Bartka czuwał jego Tata oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Spytkowie.
– Na jeziorze Dargin dopadł mnie kryzys, czułem jakbym stał w miejscu, wysoka fala oraz bardzo zimna woda tego dnia bardzo dały mi się we znaki. Cały czas w głowie miałem tylko to, że muszę dopłynąć do moich bliskich, przyjaciół którzy czekają na mnie na plaży — mówił po wyjściu z wody.
Jesteśmy bardzo dumni z Bartka to kolejny raz, kiedy udowadnia, że nie ma dla Niego rzeczy niemożliwych. Pamiętamy jak w 2012 roku opłynął jezioro Niegocin i zastanawiamy się co wymyśli za rok. Będziemy go wspierać w każdym pomyśle i ułatwiać pokonywanie kolejnych wyzwań.

Łukasz Puła
Społeczny Doradca Burmistrza Giżycka
ds. przedsięwzięć młodzieżowych


Dzisiaj nietypowo… Na łamach mojego bloga debiutuje Społeczny Doradca Burmistrza ds. przedsięwzięć młodzieżowych – Łukasz Puła, który wczoraj w moim imieniu składał gratulacje Bartłomiejowi Kubkowskiemu za kolejny wyczyn pływacki. Oczywiście gratuluję również, bo jest czego. I dziękuję także Wójtowi Gminy Giżycko – Markowi Jasudowiczowi oraz druhom z OSP Spytkowo za ekspresowy odzew na moją prośbę o pomoc w zabezpieczaniu trasy.
Dziękuję!